Hírek
2015. Március 19. 11:09, csütörtök |
Helyi
Forrás: vs.hu
Egyre többen fizetik a \'cselédadót\'
Tavaly havonta átlagosan már ezren jelentették a NAV-nak, hogy háztartási alkalmazottat foglalkoztatnak.
Tavaly havonta átlagosan már ezren jelentették a NAV-nak, hogy háztartási alkalmazottat foglalkoztatnak.
2014-ben 26,3 millió forint regisztrációs díjat fizettek be foglalkoztatóik. Ez csaknem az ötszöröse annak, mint ami 2011-ben, a fizetési kötelezettség bevezetése utáni évben befolyt a költségvetésbe, írja a Világgazdaság. 2011-ben 5,3, egy évvel később 11,2, 2013-ban pedig 23,4 millió forint "cselédadót" fizettek be a foglalkoztatók.
A háztartási alkalmazott foglalkoztatását havonta, illetve, ha több hónapra szól, akkor a munkavégzés megkezdése előtt előre be kell jelenteni az adóhatóságnál, és havonta ezer forint regisztrációs díjat kell fizetni.
Az EU statisztikai hivatala, az Eurostat becslése szerint szerint az unióban 2,6 millió főre tehető a háztartási alkalmazottak száma. 89 százalékuk nő, és körülbelül minden második bevándorló.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi
Álvásárlással csalták csapdába
Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.
2026. Március 14. 18:40, szombat | Helyi
Magyarok Vására Kiskunhalason
2026. március 15-én nagykorúvá válik a kiskunhalasi Magyarok Vására.
2026. Március 09. 20:22, hétfő | Helyi
Kapcsoljon, hogy hazaérjen!
Március 9–15. között országszerte fokozott ellenőrzés az utakon.
