Hírek
2025. Szeptember 03. 18:37, szerda |
Helyi
Forrás: Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság
Elfogták a Tiszaalpár és Kiskunfélegyháza között kutyát kínzó férfit
Egy autó után kötöttek egy kutyát, amit körülbelül 95 km/h sebességgel húztak az aszfalton. Megtaláltuk az ebet és elfogtuk a gazdáját.
A jelenlegi adataink szerint a Tiszaalpár és Kiskunfélegyháza közötti úton 2025. szeptember 1-jén egy gépkocsi után kötöttek egy kutyát, amit körülbelül 95 km/h sebességgel húztak az aszfalton.
A cselekményt észlelő sofőr próbálta a jármű vezetőjét megállítani, rádudált. Az autó ismeretlen vezetője ezt követően a kutyát berakta a csomagtartóba, majd elhajtott.
Az esetet bejelentették a rendőrségre és a hatóság rendelkezésére bocsátották az esetről készített videófelvételüket. A nyomozók ellenőrizték a helyszínt, ahol egy olyan járművel találkoztak, mint ami a videóban is szerepel. Gyorsan kiderült, hogy a keresett autóról, illetve sofőrről van szó. A férfi házában megtartott kutatás során a kutyát is megtalálták, aki nagyon rossz állapotban volt. Azonnal értesítették az állatorvost, a férfit pedig állatkínzás miatt elfogták. A kutyát menhelyre szállították. A sofőrt kihallgatását követően őrizetbe vettük és kezdeményeztük letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 19. 10:15, csütörtök | Helyi
Áprilisban indul az idei szezon a Kecskeméti kisvasúton
2026-ban is áprilisban kezdetét veszi a szezon a Kecskeméti Kisvasúton és a hozzá kapcsolódó hajtánypályán.
2026. Március 19. 10:11, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Március 18. 10:53, szerda | Helyi
Lassú turizmus és csúcstechnológia – erdélyi szakmai úton a Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum tanárai
2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi
Álvásárlással csalták csapdába
Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.
