2024. augusztus 29, csütörtök - Beatrix

2024. Július 16. 17:20, kedd | Helyi
Forrás: bacs.katasztrofavedelem.hu

Eloltották a kiskunfélegyházi mezőtüzet

Eloltották a mezőtüzet Kiskunfélegyházán. A IX. körzet tanya közelében mintegy négy hektáron égett a száraz gaz.

A tűz átterjedt egy lakóépület tetőszerkezetére is. A helyi, illetve a kecskeméti hivatásos tűzoltók, a Bács-Kiskun vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával, több vízsugárral oltották el a lángokat. Az egységek munkáját erőgép is segítette. A rajok utómunkálatokat végeznek.

2024. Augusztus 27. 12:48, kedd | Helyi

Augusztus utolsó hetében is marad a kánikula

A hét első napjaiban többfelé kell élénk, olykor erős szélre készülni, és záporok, zivatarok is kialakulhatnak.

2024. Augusztus 27. 11:11, kedd | Helyi

Jó célokra fordítják a halászléfőző-verseny bevételét

Mint arról korábban már beszámoltunk, 500 ezer forint gyűlt össze a Balla László alpolgármester és segítői által szervezett szombati halászléfőző versenyen.

2024. Augusztus 27. 09:33, kedd | Helyi

„Cseri mama” 95 évesen is bizakodóan tekint a jövőbe

Cseri Andrásné, Parádi Erzsébet vagy mondjuk inkább úgy, ahogy a félegyháziak és a környékbeliek ismerik ”Cseri mama” augusztus 25-én töltötte be 95. életévét.

2024. Augusztus 27. 08:09, kedd | Helyi

Szeptember 5-ig lehet jelentkezni az őszi érettségi vizsgákra

Szeptember 5-ig lehet jelentkezni az október-novemberi érettségi vizsgákra - közölte az Oktatási Hivatal (OH) közleményben az MTI-vel.