Hírek
2015. Október 07. 06:53, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Elszámol ma a kormány a tavalyi büdzsével
A kormánynak az Országgyűlés mai ülésén kell elszámolnia a 2014-es költségvetés felhasználásáról.
A tavalyi büdzsé zárszámadása az első lesz a mai két napirendi pont közül, a képviselők reggel 9 órakor kezdik a vitát. Az Állami Számvevőszék szerint a 2014-es költségvetés végrehajtása törvényes volt, a zárszámadás a jogszabályi előírásoknak megfelelt, adatai megbízhatóak. A dokumentum szerint az államadósság-mutató értéke a 2013-as 76,6 százalékról 2014 végére 74,1 százalékra csökkent, 2,5 százalékponttal, ezen belül a központi alrendszer GDP-arányos adóssága 1,1 százalékponttal mérséklődött.
Az ülésnap másik vitáján az idei költségvetés azon módosításáról lesz szó, amely 60 milliárd forinttal növelné a rendkívüli kormányzati intézkedések tartalékát, továbbá lehetőséget adna a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) egyszeri, 47,2 milliárd forintos adósságkonszolidációjára.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 03. 10:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Radnai Márk és Rost Andrea is kormánybiztos lesz
2026. Május 02. 15:00, szombat | Belföld
Hegedűs Zsolt: a kórházak legyenek tiszták, biztosítsák az alapvető higiénés feltételeket!
2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld
Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
