2024. május 14, kedd - Bonifác

2016. Február 09. 14:54, kedd | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Emlékezzünk együtt a budavári kitörésre!

A Jobbik Magyarországért Kiskunfélegyházi Szervezete és Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata a Budavári kitörésre emlékezik 2016. február 11-én 17 órától a Felsőtemetőben a II. világháborús síroknál.

A harc a Budapest ostrománál a Vár térségébe visszaszorult, tartalékait felélő német és magyar erők utolsó próbálkozása volt, hogy a szovjeteken áttörve elérjék az Esztergom-Dorog-Szomor vonalon álló német D Hadseregcsoportot.

A kitörés fő csapásiránya a Margit körút-Krisztina körút irányában volt. Az este 8-kor indult rohamra azonban Vörös Hadsereg előre számított, és három védvonalba rendeződve - tüzérségi zárótűzzel, beásott harckocsikkal és géppuskafészkekkel - várta a próbálkozókat. Mondhatjuk úgy, hogy mészárszékké alakult a helyszín.

A megemlékezés egyben arra hívja fel a figyelmet, hogy a bajtársiasság és összetartás mindig is nemzetünk lételeme volt és az kell, hogy legyen a jövőben is!

Várunk szeretettel minden megemlékezni vágyót a helyszínen.

2024. Május 14. 07:54, kedd | Helyi

Úton átkelő teknősökre figyelmeztet a természetvédelmi egyesület

Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2024. Május 13. 14:32, hétfő | Helyi

Megérkeztek az iskolákba a gyerekek digitális fejlődését elősegítő laptopok

Folytatódik a 2022. tavaszán megkezdett tanulói notebook kiosztási program.

2024. Május 12. 19:07, vasárnap | Helyi

Egyházközségi majálisnak adott otthont a Parkerdő

Mint minden évben, idén is megrendezte majálisát az Ótemplom és a Szent István templom közössége május 11-én (szombaton).

2024. Május 12. 09:49, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból