Hírek
2017. Október 08. 09:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: Adrienn
Emlékük örök, míg magyar ember él a földön
168 évvel ezelőtt vérüket adták az 1948-49-es szabadságharc vezérei.
A Szent Benedek Iskola Kiskunfélegyházi PG Tagintézményeinek diákjai "Örökmécses" című előadásukkal méltóképpen idézték fel emléküket október 6-án a Móra Ferenc Művelődési Központban.
A történelmi emlékezet a mai napon eszünkbe juttatja a két emberöltővel ezelőtt történteket, és nem engedi elfelejtenünk a vértanúkat, tetteiket, áldozatukat és tragikus végzetüket. Az aradi tizenhármak példát mutatnak nekünk emberségből, hazafiságból, tenni akarásból – mondta az előadást megelőzően Csányi József, városunk polgármestere.
Az ünnepi műsort követően városunk elöljárói, a helyi pártok, intézmények és civil szervezetek a Kiskun Múzeummal szemben lévő Aradi vértanúk emlékoszlopához járultak, ahol elhelyezték tiszteletük koszorúit és mécseseit.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 15:21, szombat | Helyi
Tájékoztatás a közterületi öntözéssel kapcsolatban
Az elmúlt napokban a közösségi médiában több hozzászólás és kérdés is érkezett azzal kapcsolatban, hogy a jelenlegi vízkorlátozás idején miért működik egyes helyeken a közterületi öntözés, illetve a város szökőkútjai.
2026. Augusztus 01. 00:03, szombat | Helyi
Energiatakarékossági intézkedéseket vezetnek be Kiskunfélegyházán
A rendkívüli hőség és az országos villamosenergia-ellátási helyzet miatt energiatakarékossági intézkedéseket rendelt el Kiskunfélegyházán Csányi József polgármester.












