Városlista
2025. április 12, szombat - Gyula

Hírek

2019. Október 16. 16:25, szerda | Helyi
Forrás: Adrienn

Érdeklődnek a diákok az agrár szakmák iránt

Érdeklődnek a diákok az agrár szakmák iránt

A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium Szakközépiskola és Kollégium a Foglalkozások Hete elnevezésű program egyik fő állomása volt október 16-án.

A pályaorientációs program a Nemzeti Agrárgazdasági Kamra és a Pedagógiai Szakszolgálat kezdeményezésére született azzal a célzattal, hogy az agrár szakképzést, ezen belül az élelmiszeripari és mezőgazdasági szakmákat népszerűsítsék az általános iskolások hetedikes-nyolcadikos tanulói számára.

A mezőgazdasági iskola rendezvénye több helyszínen zajlott, de mindenhol arra törekedtek az egyes szakmákat bemutató nevelők, hogy interaktív módon tudjon tapasztalatot szerezni a Bács-Kiskun megye különböző településeiről érkező közel háromszáz diák.

A tangazdaságban lovaglás, kocsikázás, állatsimogató várta a diákokat, emellett megismerkedhettek a paprikafűzéssel és a zöldség-gyümölcs feldolgozóban folyó munkálatokkal is. Az iskola tantermeiben pedig kipróbálhatták a diákok a kolbásztöltést, a sógyurmázást, a különféle kalácsfonási technikákat, illetve laboratóriumi vizsgálatokkal, íz-kvízzel, játékos kirakóval várták a pályaválasztás előtt álló diákokat – tudtuk meg az esemény kapcsán Kiss-Feketéné Bodor Barbarától, aki vállalkozási és kereskedelmi ismereteket, ill. gazdálkodási alapismereteket oktat, illetve szakmai igazgatóhelyettes a mezőgazdasági iskolában.

A diákok 10 perces beosztással járták végig az egyes szakmákat bemutató állomásokat és a P&P Kft. jóvoltából frissen sült süteményekkel, valamint a tanvágóhídon előállított sült kolbászból meg is tömhették a hasukat.

A baráti hangulatban eltöltött, de mégis információkban bővelkedő délelőtt folyamán számos ismerethez juthattak a diákok, melyek minden bizonnyal megkönnyítik a pályaválasztást számukra és remélhetőleg közülük többen is majd a félegyházi iskolát választják továbbtanulási jelentkezésük beadásakor.

(Képek: Fábián Adrienn - infokiskunfelegyhaza)

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 11. 12:50, péntek | Helyi

Süteményeket, sőt még kenyeret is süt Marika néni 90 évesen

90. születésnapját ünnepelte a napokban Csányi Sándorné Polyák Mária. A szép ünnep alkalmából városvezetésünk nevében Balla László alpolgármester kereste őt fel otthonában április 10-én.

2025. Április 11. 12:13, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják

2025. Április 09. 14:13, szerda | Helyi

Örülnek a gazdálkodók: óriási pusztítást végeztek az erdei fülesbaglyok

Több mint 13 ezer erdei fülesbagoly telelt Magyarországon a 2025-ös országos lakossági felmérés összesítése szerint – közölte kedden a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).