Hírek
2012. Július 02. 11:35, hétfő |
Sport
Forrás: MTI
EURO-2012 - Történelmi tettről, legendáról ír a spanyol sajtó
Az egekig magasztalta Európa-bajnokságot nyert labdarúgó-válogatottját a spanyol sajtó, kiemelve, hogy a címvédés, illetve a sorozatban három nagy tornán (Eb, vb, Eb) aratott diadal sporttörténelmi tett.
"Hármas legenda: EURO-2008, vb-2010, EURO-2012" - rögzítette a legfontosabb tényt a Mundo Deportivo című sportlap.
"Spanyolország és senki más - a Roja lassan minden idők legjobbjának tűnik" - fogalmaz korántsem visszafogottan a Marca, és egyetért vele az AS is, amely szerint a spanyol válogatott "minden idők LEGJOBB csapata".
"Spanyolország megszerezte a harmadik koronát. Az Eb-győzelemmel a spanyol csapat a legenda részévé vált" - hirdeti címlapján az El País, és ezzel a véleménnyel nincs egyedül.
"Ami soha senkinek nem sikerült" - utalt az El Mundo az egymás után kiharcolt hármas diadalra, míg az ABC egyszerűen csak leszögezi: "Spanyolország legyőzhetetlen".
Utóbbi lap szerkesztőségi cikkében arról is ír, hogy milyen, sporton túlmutató hozadéka van az Eb-győzelemnek.
"Az újabb spanyol futballsiker, ha csak rövid időre is, de enyhülést nyújt indirekt módon a spanyol társadalmat sújtó recesszió és munkanélküliség romboló következményeire" - vélekedik az ABC.
A szerző szerint ugyan a labdarúgásban elért siker nem feledtetheti, hogy szükség van helyes politikai irányításra, illetve gazdasági fellendülésre, de "jó adag önbizalmat adhat a nehéz pillanatokban".
A spanyol válogatott vasárnap este 4-0-ra verte az olasz csapatot Kijevben, az ukrán-lengyel közös rendezésű Eb döntőjében, és ezzel megvédte címét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 26. 07:00, vasárnap | Sport
Magyar Nagydíj - Norrisé a pole pozíció a Hungaroringen
A világbajnoki címvédő Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a 41. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzését a Hungaroringen, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről Mogyoródon.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Sport
Magyar Nagydíj - Hamilton zárt az élen a második szabadedzésen
A hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Ferrari brit versenyzője végzett az élen a 41. Forma-1-es Magyar Nagydíj pénteki második szabadedzésén a mogyoródi Hungaroringen.
2026. Július 24. 07:02, péntek | Sport
El-selejtező - Joseph duplázott, a Ferencváros megint előnnyel várja a hazai visszavágót
A Ferencváros labdarúgócsapata 2-1-re győzött csütörtökön a holland Twente vendégeként az Európa-liga selejtezőjének második fordulójában, a párharc első felvonásán.
2026. Július 22. 07:16, szerda | Sport
Kl-selejtező - Nagy arányú győzelmet aratott a Győr
A magyar bajnok Győr 6-2-re győzött a luxemburgi Atert Bissen vendégeként kedden a Konferencia-liga selejtezőjének második fordulójában, így már az első felvonás során eldöntötte a továbbjutás kérdését.
