2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2022. Augusztus 10. 23:31, szerda | Helyi

Európa-bajnoki indulást ért a triatlonosok jó Európa Kupa szereplése

Az elmúlt hétvégi pécsi Országos Ranglista Versennyel véget ért a triatlonosok nyári ranglista versenyszezonja.

A Kiskunfélegyházi 3K Triatlon Egyesület versenyzői ezúttal is kitettek magukért. Trungel-Nagy Kolos a juniorok versenyét megnyerte. Öccse Trungel-Nagy Zalán az ifiknél győzött. Papp Laura második, Rogozsán Bánk negyvenkilencedik lett.
Egy héttel korábban Fadd-Domboriban Fricska Anna a felnőtteknél győzött. Fricska Fanni negyedik, Papp Laura ifiknél második lett. Szekeres Norbert 33., Rogozsán Bánk 42. lett. Kis Adél újonc II-ben sikeresen teljesítette első triatlon versenyét.
Bánk emellett két Joggingos barátjával váltóban is indult. Korcsoportjukban másodikok, abszolútban pedig harmadikok lettek.

A Tiszaújvárosban július 17-én megrendezett Európa Kupán Trungel-Nagy Kolos magabiztos versenyzéssel ötödik lett, Csontos Dóra huszonhatodik, Trungel-Nagy Zalán huszonhatodik (legjobb ifi). Papp Laura ötödik lett. A Magyar Triatlon Szövetség mindkét ifjúsági versenyzőt nevezte a szeptemberi Ifjúsági Európa Bajnokságra.
Ugyanezen a napon Tatán rendezték a felnőttek rövid távú Országos Bajnokságát, ahol kiélezett küzdelemben Fricska Anna negyedik lett.

Jövő héten Szlovákiában Junior Aquatlon Világbajnokságot rendeznek, melyre Papp Laura – bár még ifjúsági korcsoportú - eredményei alapján meghívást kapott a Magyar Triatlon Szövetségtől.

Felkészítő edzők: Kornokovics Györgyi és Bozsó István