Hírek
2018. Február 04. 08:00, vasárnap |
Helyi
Forrás: MTI
Év elején több tízezren elfelejtik igénybe venni a családi kedvezményt
Érdemes minél korábban leadni az adóelőleg-nyilatkozatot a munkáltatónál, mert a kifizető csak így tudja a fizetést a kedvezmény összegével megnövelten utalni
– közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szombaton az MTI-vel.
A közlemény szerint a családi kedvezmény egy gyermek után 10 ezer forint, a kétgyerekes családoknak 35 ezer forint, a harmadik gyermektől gyermekenként 33 forint adómegtakarítást jelent. A kedvezményről azonban sokan elfelejtenek nyilatkozni: 2017-ben áprilisban mintegy 791 ezer szülő érvényesített családi kedvezményt, de januárban még csak 729 ezer.
Kiemelték: annak, aki még nem adta le adóelőleg-nyilatkozatát, minél előbb érdemes pótolnia, így ugyanis már a februári fizetés a családi kedvezmény összegével növelten érkezhet. A januári adókedvezmény összegét sem veszítik el, az majd 2019-ben az szja-bevallásban kérhető vissza.
Az NGM emlékeztetett arra, hogy a kormány 2011 óta járul hozzá a gyermeknevelés költségeihez. A szülők nyolc év alatt nagyjából 1900 milliárd forinthoz jutnak a gyermek után járó adó- és járulékkedvezményekkel. A legnagyobb összeggel – csaknem 320 milliárd forinttal – idén számolhat a legális munkát végző 1,1 millió szülő, háromszázezer embernek pedig adót sem kellett fizetnie.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 11:31, péntek | Helyi
Tizenkettedik alkalommal dübörög a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozó
Idén 12. alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Oldalkocsis Találkozót, amely az évek során az oldalkocsis motorosok egyik legkedveltebb eseményévé vált.
2026. Július 30. 17:13, csütörtök | Helyi
A következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása
2026. Július 30. 12:53, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Július 28. 14:20, kedd | Helyi
Egyetlen pillanat is elég lehet a bajhoz… Kedvenceink biztonsága rajtunk múlik!
Egy Bács-Kiskun vármegyei kutyatartó múlt szombaton boltba indult, ezért az autójával kiállt az udvarból, majd elhajtott.
