Hírek
2015. Június 19. 15:57, péntek |
Belföld
Forrás: hirado.hu
Ez a legújabb: SMS-sel kezdődik a bankszámla elleni támadás
A csalók személyes banki adatokat kérnek olyan üzenetekkel, amelyekről nem lehet megmondani, hogy valójában nem a bank a feladójuk.
A bankbiztonsági szakértő a pénteki Ma reggelben arra figyelmeztetett, a bankok soha nem kérik telefonon vagy SMS-ben az ügyfelek PIN-kódját, jelszavát, és soha nem linkelnek olyan weblapokra, ahol a személyes adatokat kellene frissíteni.
SMS-sel is kifoszthatják a bankszámlákat, ezzel a legújabb trükkel próbálkoznak mostanában a csalók. Olyan, mobiltelefonokon küldött üzenetekkel csalnak ki vagy próbálnak meg kicsalni személyes banki adatokat, amelyekről nem lehet megmondani, hogy valójában nem a bank a feladójuk. Kétfajta ilyen SMS létezik, mindkettő „jó szándékú” figyelmeztetéssel indul, de valamilyen módon mindkettő az adatainkra halászik, hogy aztán a csalók azokkal pénzügyi tranzakciókat indíthassanak. A héten is ért bankot ilyen támadás.
Jakab Péter bankbiztonsági szakértő a pénteki Ma reggelben arra figyelmeztetett, a bankok soha nem kérik el telefonon vagy SMS-ben az ügyfelek PIN-kódját vagy jelszavát, és soha nem linkelnek olyan weblapokra, ahol a személyes adatokat kellene frissíteni, ezért, ha ilyen üzenet érkezik, célszerű azonnal a bank ügyfélszolgálatát felhívni. A banki honlapoknál érdemes odafigyelni a pénzintézeti azonosítókra, és felmerül a gyanú, hogy hamisított oldallal van dolgunk, azonnal lejönni onnan.
A nyári szezonban fokozottan kell figyelni a bankkártya-használatra, és érdemes lehet akár több plasztiklappal is útnak indulni. Pénzt, ha lehet, mindig forgalmas helyen vegyünk fel, ha pedig az ATM-n valami miatt gyanús a kiadó nyílás, inkább ne is próbálkozzunk – hívta fel a figyelmet a Ma reggelben a bankbiztonsági szakértő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld
Ma indul az Otthoni Energiatároló Program
Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez
2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld
Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk
Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.
2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld
Csézy is csatlakozott a Tiszához
Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
