Hírek
2014. Március 22. 13:16, szombat |
Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek
Fákat ültetnek a selymesi kerékpárút mellé
Nyolcvanhat facsemetét ültetnek el ma (március 22-én) a selymesi kerékpárút mellett, valamint rendbe teszik, megmetszik a meglévő faállományt. A fapótlást a Selymesért Egyesület tagjai végzik el.
Nyolcvanhat facsemetét ültetnek el ma (március 22-én) a selymesi kerékpárút mellett, valamint rendbe teszik, megmetszik a meglévő faállományt. A fapótlást a Selymesért Egyesület tagjai végzik el.

Tavaly százharminc facsemeteét ültettek el a selymesi kerékpárút mellé, ám sem az időjárás, sem pedig az agyagos, szikes talaj nem kedvezett a növényeknek. A fák nagy része elpusztult a belvíz, majd a szárazság miatt. A most elültetésre kerülő csemetéket a városi parkerdő vizesebb területéről hozták, bízva abban, hogy ezek az „edzettebb” fácskák elviselik a szélsőségesebb körülményeket. Az idei tavasz időjárása is kedvezőbbnek tűnik, a nyáron pedig kéthetente alaposan megöntözik a fákat – mondta el a Félegyházi Hírek érdeklődésére Ván Jenő, a körzet önkormányzati képviselője, a faültetés kezdeményezője.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 15:21, szombat | Helyi
Tájékoztatás a közterületi öntözéssel kapcsolatban
Az elmúlt napokban a közösségi médiában több hozzászólás és kérdés is érkezett azzal kapcsolatban, hogy a jelenlegi vízkorlátozás idején miért működik egyes helyeken a közterületi öntözés, illetve a város szökőkútjai.
2026. Augusztus 01. 00:03, szombat | Helyi
Energiatakarékossági intézkedéseket vezetnek be Kiskunfélegyházán
A rendkívüli hőség és az országos villamosenergia-ellátási helyzet miatt energiatakarékossági intézkedéseket rendelt el Kiskunfélegyházán Csányi József polgármester.
