Hírek
2015. Március 15. 15:03, vasárnap |
Helyi
Forrás: Adrienn
Felavatták a Kukányi Alajos emléktáblát
Elkészült a Kukányi Alajos honvédszázados emléktáblája, melyet a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület javaslatára készíttetett városunk önkormányzata Bozóki István kőfaragó mesterrel.
Az emléktáblát a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca 1. sz. ház falán (egykori lakóházán) helyezték el és a mai napon (március 15-én) ünnepélyes keretek között avatták fel.
Kukányi Alajos honvédszázados neve a kiegyezés után bukkant fel Kiskunfélegyházán, 1869-től lett városunk lakója. Tevékenyen bekapcsolódott a város közéletébe, egyaránt részt vett a város és vármegye közügyeinek intézésében. Hosszú időn át tagja volt a római katolikus iskolaszéknek is. Városi képviselő, több bizottsági tagsági feladatot is ellátott. 1900-ban halt meg városunkban. Ugyan nem félegyházi születésű, de nagyon sokat tett a befogadó városért, a város közügyeinek javításáért, a város lakosságáért.
Az emléktábla felavatásán Kovács Gyula osztotta meg gondolatait ünnepélyes beszédében az egybegyűltekkel.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 11:49, péntek | Helyi
Augusztusban érvényüket vesztik a régi, könyv formátumú személyazonosító igazolványok
2026. Június 12. 11:42, péntek | Helyi
Vasárnap országos vásár Kiskunfélegyházán
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2026. június 14. (vasárnap).
2026. Június 11. 14:12, csütörtök | Helyi
Elektromos rollerek használatának korlátozását kezdeményezi a városvezetés
A tegnapi napon súlyos elektromos rolleres baleset történt a Kossuth Lajos utcán. A sérültnek ezúton is mielőbbi és teljes felépülést kívánok.
2026. Június 11. 14:05, csütörtök | Helyi
Anyakönvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják












