2024. október 18, péntek - Lukács

2024. Július 11. 07:06, csütörtök | Helyi
Forrás: bacs.katasztrofavedelem.hu

Felborult egy kamion, áll a forgalom az M5-ösön

A 116-117-es kilométer között, a Budapest felé vezető oldalon történt a baleset.

Felborult egy zöldséget szállító kamion az M5-ös sztráda Budapest felé vezető oldalán, a 116-117-es kilométer között, a kiskunfélegyházi lehajtó előtt. A jármű mindhárom sávot elfoglalja. Az esethez a kiskunfélegyházi hivatásos tűzoltók és a Bács-Kiskun vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat vonult, áramtalanították a kamiont. A baleset miatt hamar torlódás alakult ki az autópályán, a kocsisorban már ráfutásos karambol is történt. A kamion mentése hosszabb időt vesz igénybe, a forgalmat a 129-es kilométernél, a csengelei csomópontnál leterelik a sztrádáról.

2024. Október 16. 12:15, szerda | Helyi

Központban az élelmiszer-pazarlás

A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium Egészségnap keretében emlékezett meg az Élelmezési Világnapról október 16-án.

2024. Október 14. 16:12, hétfő | Helyi

Választókerületi polgármesteri találkozót tartottak Csólyospáloson

Csütörtökön délelőtt Csólyospálos adott otthont Bács-Kiskun vármegye 4. számú választókerület polgármesteri találkozójának.

2024. Október 14. 16:00, hétfő | Helyi

Üzbegisztánról nyílt kiállítása Ujvári Sándor fotóművésznek

Szombaton délután a Lakitelek Népfőiskolán nyílt tárlat Ujvári Sándor fotós Üzbegisztánban készült életképeiből.

2024. Október 13. 11:42, vasárnap | Helyi

Pályaorientációs napot tartott a Mezgé

A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium pályaorientációs napot tartott október 11-én.