2024. április 16, kedd - Csongor

2023. Március 20. 13:12, hétfő | Helyi

Félegyháza újraindul

Az elmúlt egy év elképesztő gazdasági nehézségeit mindannyian megéltük. Városunknak az energiaárak megsokszorozódása, míg a családoknak az elszabadult infláció miatt kellett újragondolni terveiket.

Olyan viharfelhők voltak felettünk, amelyek alatt bármelyik pillanatban bekövetkezhetett volna, hogy más településekhez hasonlóan megbénul a város. Bátor és nehéz döntéseket kellett hozni, hogy ezt elkerüljük és ezek a döntések lemondásokat követeltek. Nem volt más út. Csak így lehetett felelős városvezetőként dönteni. Köszönöm a munkatársaimnak és a mellettem álló képviselőiknek, hogy ezekben a nehéz és megosztó döntésekben is támogattak. Egy cél volt: elkerülni a vihart.

A tavasz kezdetén az ég is derülőben van felettünk. A veszély nem múlt el, de a felhők lassan elvonulnak. A város gazdálkodását sikerült kellően megerősíteni ahhoz, hogy minden, a korábban megszokott városi szolgáltatást újraindítsunk:

• Húsvét után elindul az uszoda, a szauna és szinte minden eddig megszokott szolgáltatás
  • Minden városi programot megtartunk a már eddig megszokott színvonalon
  • Tavasszal a megszokott rend szerint elindítjuk a szökőkútjainkat, köztük a megye legszebb szökőkútját a Béke téren
  • A város nevezetes épületeinek díszkivilágítását újraindítjuk
  • Folytatjuk a Kossuth utca újjáépítését
  • Elindul a Vasas pálya teljes újjáépítése

Nem tudjuk mit hoz a jövő. Annyi drámai nehézséget kellett átélnie az elmúlt években a világnak, az országnak és a városunknak, amit soha nem gondoltam volna korábban és véleményem szerint senki más sem számított ezekre.

Kisváros vagyunk és a világ történéseire nem vagyunk hatással, de hiszem azt, hogy pozitív gondolkodásunkkal, a városunk iránt érzett szeretetünkkel és tisztességes hozzáállásunkkal mindig megtaláljuk a Félegyháza számára megfelelő, előrevivő, legjobb utat.

Üdvözlettel:
Csányi József
polgármester

2024. Április 16. 17:27, kedd | Helyi

Dobogós eredmény országos angol versenyen

Kiemelkedő eredményeket értek el a mórások a HEBE Kft. angol nyelvű országos egyfordulós levelezős egyéni és csapatversenyén.

2024. Április 16. 16:36, kedd | Helyi

Összeütközött két gépkocsi az 5-ös főúton

Kiskunfélegyháza határában akadályozza a forgalmat a baleset.

2024. Április 16. 12:38, kedd | Helyi

Nemzetközi zongoraversenyen bizonyítottak

Elek Janka és Elek János négykezes formációját Kiemelt Arany fokozattal díjazták.

2024. Április 16. 09:26, kedd | Helyi

Hidegfront vet véget az áprilisi nyárnak

Hidegfront vet véget az áprilisi nyárnak: beborul az ég, és többfelé kell esőre, akár zivatarra is készülni.