2024. április 23, kedd - Béla

2013. December 05. 19:20, csütörtök | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Felgyulladtak a fények a város karácsonyfáján

Ünnepélyes kertek között kapcsolták be ma (december 5-én) a város idei karácsonyfájának fényeit. A rendezvényen Kapus Krisztián polgármester köszönte meg mindazok munkáját, akik részt vállaltak a fenyő felállításában, díszítésében. A KÖÁI tagiskoláinak mintegy háromszáz diákja fakadt dalra az ünnepi díszbe öltözött karácsonyfa alatt. Közreműködtek a művészeti iskola tanárai. A meleg teáról az Amatőr Király Szakácsok gondoskodtak.

Három iskola – a KÖÁI Platán, Dózsa, József Attila – diákjai, tanáraik, támogató civil szervezetek és az önkormányzat összefogása eredményeként készült el, szépült meg a város idei évi karácsonyfája. A fenyőt a tűzoltók segítségével állították fel a Petőfi téren. A karácsonyfára 5000 led és több száz dísz került a diákok segítségével. A fenyő (kivágásra ítélt fa) az ipari parkból származik. A szállítást és a beemelést a VÉPFU Kft., a fa befaragását a tűzoltók végezték, a kosaras emelődarukat a Szabó Emelőgép Kft. és a VSZKSZ biztosította. A díszeket Tarjányi Xénia tanárnő tervezte, a kivitelezésben, a diákok irányításban Szunyiné Kis Anita rajztanár volt segítségére.