2024. május 14, kedd - Bonifác

2016. Július 28. 08:49, csütörtök | Helyi
Forrás: Varga Ferenc

Felkészülési mérkőzésen nyert a KHTK

A szerdai felkészülési mérkőzésen a kiemelt bajnokságban játszó Mercedes KLA U-19- s csapatát fogadta a félegyházi együttes.

Az első játékrészben a KHTK kétgólos előnyt szerzett, szünet után a kecskeméti fiatalok aktívabb játékot nyújtottak.

Kiskunfélegyházi HTK – Mercedes-Kecskeméti LA-U- 19 3 – 1 (2-0)

Kiskunfélegyháza, Honvéd Sporttelep

Vezette: Kis József (Simonyi Sándor, Patyi Bettina)

Góllövők: Makai, Medgyesi, Szabó A. illetve Pusztay

Fontos értékmérő volt a mai felkészülési mérkőzés a csapatok számára.

A KHTK igyekezett a saját játékát rákényszeríteni ellenfelére. A félegyházi együttes több veszélyes akciót tudott kialakítani a nagyon lelkes és a mezőnyben ügyesen játszó ellenfelével szemben.

Az első játékrészben két tetszetős, széleken vezetett támadásokból estek a gólok.

Az első találat veszélyes baloldali akció végén született, a felfutó Tóth I. továbbítását Makai Zoltán értékesítette, 1-0.

A második gól gyors labdajáratást követően esett, Golovics jobbról élesen beadott, Medgyesi érkezett, és közelről talált be a kecskeméti kapuba, 2-0.

Szünet után a KHTK lendülete újabb gólt eredményezett. Nagyszerű indítással középen Medgyesi kilépett, már a tizenhatoson belül járt, a kifutó kapus szabálytalanul szerelte. A megitélt büntetőt Szabó Attila magabiztosan értékesítette, 3-0. A kecskeméti fiatalok nem adták fel, játékuk is feljavult. Veszélyes akciókat alakítottak ki, a kapufát is eltalálták egy távoli lövésből. A mérkőzés hajrájában gyors jobboldali beadás után Pusztay szemfüles gólt szerzett, 3-1.

Értékelések:

Márton Pál, Mercedes-KLA: Először is köszönjük a meghívást, hiszen nekünk egy értékmérő volt a mai mérkőzés. Ez egy tanulási folyamat volt, ellenfelünk nagyon jól mozgott, nehéz volt lekövetni őket. Teljesen elégedett vagyok, főleg, hogy óriási munka van mögöttünk. A második félidőben egyenrangú partnerek voltunk, olyan visszajelzéseket kaptam a csapattól, ami a jövőre nézve kimondottan építő jellegű.

Szabó István, KHTK: A felkészülés időszakában vagyunk. A csapat szinte egyben maradt, két távozónk van, egy játékos érkezett. Közel négy hete edzésben vagyunk, igyekszünk minden játékost egyforma szintre hozni. A saját játékunkat akarjuk kialakítani, ma a kiemelt I. osztályú bajnokságban játszó Kecskemét U-19 ellen végig irányítottuk a mérkőzést, de ennek nem tulajdonítunk nagy jelentőséget, igyekszünk a hibáinkat kijavítani, a legfontosabb, hogy egységesek legyünk.

A hétvégén is komoly mérkőzés vár ránk, az NB-III- s Hódmezővásárhelyt fogadjuk.

2024. Május 14. 07:54, kedd | Helyi

Úton átkelő teknősökre figyelmeztet a természetvédelmi egyesület

Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2024. Május 13. 14:32, hétfő | Helyi