2024. április 29, hétfő - Péter

2015. Január 26. 13:00, hétfő | Helyi
Forrás: Szabad Föld

Figyeljük a határidőt!

A napokban érkezik meg a postaládánkba a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) adócsomagja. Bár a végső leadási határidő még odébb van, nem érdemes addig várni a kibontásával.

Megtalálhatjuk ugyanis benne az egyszerűsített adóbevalláshoz szükséges nyomtatványt is: ha azt szeretnénk, hogy a NAV készítse el adóbevallásunkat, február 16-ig küldjük vissza az erre vonatkozó nyilatkozatot (1453NY jelű formanyomtatvány) postán vagy személyesen az ügyfélszolgálatok egyikén, de akár elektronikus úton is továbbíthatjuk.

FONTOSABB DÁTUMOK

• JANUÁR 31.: munkáltatói jövedelemigazolás beszerzése, munkáltatói adómegállapítás-igény leadása
  • FEBRUÁR 16.: adókedvezményes dokumentumok kiadása, egyszerűsített adóbevallás igénylése
  • FEBRUÁR 25.: egyéni vállalkozók, evások és őstermelők adóbevallásának határideje
  • MÁRCIUS 20.: munkáltatói adómegállapításhoz az összes dokumentum leadása
  • ÁPRILIS 30.: amennyiben az adóhivatal készíti adóbevallásunkat, eddigre küldi vissza ellenőrzésre
  • MÁJUS 20.: adóbevallás, adó-nyilatkozattétel, 1 százalék felajánlásának határideje
  • JÚNIUS 10.: munkáltatói adóbevallás munkavállaló ellenőrzésével
  • JÚNIUS 20.: egyszerűsített adóbevallás nyomtatványát visszakapjuk

(Forrás: penzcentrum.hu)

A borítékban találjuk azt a papírt is, amelyen adónk 1+1 százalékáról rendelkezünk, hogy mely egyházi és civil szervezetnek utaljuk azt. Nem kell megijedni akkor sem, ha nincs a csomagban ez a nyomtatvány: azoknál fordulhat elő ez a hiány, akik tavaly elektronikusan töltötték ki a bevallásukat.

Ne feledkezzünk meg munkáltatónktól elkérni az előző évi jövedelemről szóló igazolást, mivel e nélkül nem tudjuk elkészíteni bevallásunkat. Ezt a fontos papírt január 31-ig kell készhez kapnunk.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból