2024. április 27, szombat - Zita

2014. Július 09. 13:13, szerda | Helyi

Figyelmeztető időjárás-előrejelzés holnap éjfélig

2. fokozatú (narancs) riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Bács-Kiskun megye területére csütörtök éjfélig.

A mai nap folyamán leginkább az ország keleti és déli részén valószínű zivatar kialakulása napközben. Zivatart felhőszakadás (20-30 mm csapadék lokálisan), viharos széllökés (70 km/óra felett) és 2 cm alatti jég kísérhet.

A Tiszántúlon és északkelen, valamint délnyugaton intenzívebb zivatar sem kizárt, amit néhol esetleg 90 km/órát elérő széllökés, és főként északkeleten 30 mm feletti csapadék is kísérhet.

Csütörtökön a déli óráktól délnyugat felől zivatarok várhatók, amik kelet, északkelet felé helyeződve várhatóan a Dunántúl déli, délkeleti részét és az Alföldet fogják érinteni. Zivatart viharos széllökés (70 km/óra felett), általában 2 cm alatti jég, és felhőszakadás (lokálisan 20-30 mm) kísérhet.

A déli megyékben nem zárható ki heves zivatar sem 90 km/óra feletti széllökés, és 2 cm feletti jég kíséretében.

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi

Természetismereti versenyen jeleskedtek a platánosok