Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2011. Július 03. 07:41, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Fogynak a középiskolások

Fogynak a középiskolások

152 ezer diák férőhelyből 56 ezer maradt üresen az általános középfokú beiskolázás során – a rendkívüli felvételi eljáráson pedig tizenhatszor annyi státusz volt, ahány jelentkező –derül ki az Oktatási Hivatal adataiból. A csö

 

A középiskolások eltűnéséről a Magyar Nemzet számolt be, hivatkozva a hivatal tájékoztatására. A napilap szerint diákhiány mára akkora, hogy az iskolák egy részének működését veszélyezteti, és az intézmények egy részének bezárása is szükségszerű lehet. 

A már az iskolák létét veszélyeztető hiány lépésről lépésre alakult ki az elmúlt időszakban: tíz év alatt több mint 30 százalékkal csökkent a jelentkezők száma, és most a férőhelyek alig 45,3 százalékát tudták betölteni. A gimnáziumokban 10 ezer, a szakközépiskolákban 17 530, a szakiskolákban pedig 28 581 férőhely maradt üresen – írja az újság.

OrientPress Hírügynökség
 

Címkék: iskolás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson

Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.

2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld

Ma indul az Otthoni Energiatároló Program

Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld

Csézy is csatlakozott a Tiszához

Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.