Hírek
2014. Május 07. 13:22, szerda |
Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek
Folytatódik a fekvőrendőrök „lefaragása”
Átépítik a Körpatikánál és a Móra Ferenc Gimnáziumnál lévő fekvőrendőröket, valamint az Attila utcai kerékpárút csatlakozását.
Átépítik a Körpatikánál és a Móra Ferenc Gimnáziumnál lévő fekvőrendőröket, valamint az Attila utcai kerékpárút csatlakozását. A munkát ma (május 7-én) kezdték el a szakemberek. Az átépítés 400 ezer forintba kerül, melyre az idei költségvetésében biztosított forrást a város képviselő-testülete – tájékoztatta a Félegyházi Híreket Kapus Krisztián polgármester.

Elsőként az Attila utcai kerékpárút-csatlakozás készül el, május 8-9. között a Körpatika, majd május 12-14 között a gimnázium előtti fekvőrendőrt „faragják” le. Az építés ideje alatt az érintett szakaszokon teljes szélességű útlezárásokra kerül sor. A forgalomlassító küszöb átalakítására azért van szükség, mert az egyébként eredetileg teljesen azonos méretű bukkanók előtt és után az aszfaltburkolat az évek alatt megsüllyedt, így a magassága a környezetéhez viszonyítva megnőtt. Az átépítés után az alacsonyabb gépjárművekben sem okozhatnak kárt a fekvőrendőrök. A forgalomlassító küszöb az átalakítás után is megőrzi eredeti funkcióját. Az átépítések idejére kérik a lakosság türelmét. A munkálatokat a jövő hét végére befejezik a szakemberek – monda el lapunk érdeklődésére Sipos Róbert, a polgármesteri hivatal városüzemeltetési osztályának munkatársa.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 15:21, szombat | Helyi
Tájékoztatás a közterületi öntözéssel kapcsolatban
Az elmúlt napokban a közösségi médiában több hozzászólás és kérdés is érkezett azzal kapcsolatban, hogy a jelenlegi vízkorlátozás idején miért működik egyes helyeken a közterületi öntözés, illetve a város szökőkútjai.
2026. Augusztus 01. 00:03, szombat | Helyi
Energiatakarékossági intézkedéseket vezetnek be Kiskunfélegyházán
A rendkívüli hőség és az országos villamosenergia-ellátási helyzet miatt energiatakarékossági intézkedéseket rendelt el Kiskunfélegyházán Csányi József polgármester.
