2024. május 11, szombat - Ferenc

2016. November 06. 16:00, vasárnap | Helyi
Forrás: hirado.hu

Gallérból fúvódik fel a bringás légzsák

Egy hagyományos bukósisakhoz képest ötödével csökkenti a fejet érő ütést a kerékpáros légzsák sisak.

A találmánytmost kezdték árusítani Nyugat-Európában.

A Stanford Egyetem laborjában alaposan megvizsgálták a svéd Hövding cég különleges légzsák-sisakját, ami egy gallérból robban ki és veszi fel a formáját közvetlenül az ütközés után.

Az egyetem szakembere, Mehmet Kurt szerint a szerkezet működik, méghozzá igen hatékonyan – idézi a Reuters.

A felfúvódó fejvédő akár ötödére csökkenti azt az erőhatást, ami a hagyományos műanyaghéjas, keményhab bélésű sisakban éri a fejet – állapította meg.

Ha viszont hiba csúszik a rendszerbe, és a légzsák nem nyílik ki, a kerekező védtelen fejjel ütközik, ami életveszélyes – tette hozzá.

A svéd gyártó viszont hangsúlyozza: a sisak mindenre kiterjedő tesztelésen esett át, így abszolút megbízható.

A találmány azoknak lehet hasznos, akik kényes frizurát hordanak, vagy csak szeretik érezni a szelet a kobakjukon – de az aszfalttal már nem szívesen találkoznának.

A légzsák szenzoraival érzékeli a vészhelyzetre utaló szokatlan lassulást vagy gyorsulást, ezután fújja fel a nyakmerevítőt és a fejvédő kapucni párnát.

2024. Május 10. 16:56, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Május 10. 16:54, péntek | Helyi

Vasárnap lesz a májusi vásár Félegyházán

A Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2024. május 12. (vasárnap).

2024. Május 09. 09:05, csütörtök | Helyi

Kiválasztották Bács-Kiskun legjobb borait

A gyümölcsös alföldi boroké a jövő – hangzott el a szerdán tizenegyedik alkalommal megrendezett Bács-Kiskun Vármegye Bora versenyen Nemesnádudvaron.

2024. Május 08. 10:25, szerda | Helyi

Oldott hangulatban, lelkesen

A Batthyany Lajos Általános Iskolában április végén rendezték meg a nyolcadik iskola-előkészítő foglalkozást a nagycsoportos óvodások számára.