2024. május 14, kedd - Bonifác

2020. Június 16. 11:14, kedd | Helyi
Forrás: bacskiskun.hu

Gátér határából üzen a múlt

Szarmata kori település maradványait tárták fel a régészek Gátér határában.

Az ásatásokat a kiskunfélegyházi Kiskun Múzeum munkatársai végezték el, amelynek során 83 szarmatakori objektumot tártak fel – mondta el dr. Knipl István régész, történész muzeológus, a félegyházi Kiskun Múzeum munkatársa.

A májusban zárult ásatás célzott volt. Mivel a terület ismert régészeti lelőhelynek számított, az önkormányzat által tervezett temetőbővítést kellett megelőznie.

A szarmata településeken a félig földbe mélyített, tartócölöpös, tapasztott falú, vagy vályogtéglás házak közötti térséget árkokkal tagolták, az élelem tárolására vermeket használtak, a kutakat és ciszternákat vagy a vízjárások közelében, vagy a házak között ásták ki – fejtette ki a szakember.

A gátéri ásatáson a régészek két árkot, négy házat és többféle élelemtároló gödröt tártak fel, eközben töredékes kerámiák és állatcsontok is előkerültek, amelyek már a múzeumban várják a restaurálást.

A leletek többsége tisztítás és restaurálás után a régészeti gyűjteménybe kerül, néhány különlegesebb darabot kiállítanak.

(Kép és hír forrása: bacskiskun.hu)

2024. Május 14. 10:47, kedd | Helyi

Lakitelek - Felavatták Yunus Emre török költő szobrát

A török irodalom meghatározó, 13. században alkotó személyiségének állítottak emléket a Hungarikum Ligetben.

2024. Május 14. 07:54, kedd | Helyi

Úton átkelő teknősökre figyelmeztet a természetvédelmi egyesület

Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2024. Május 13. 14:32, hétfő | Helyi

Megérkeztek az iskolákba a gyerekek digitális fejlődését elősegítő laptopok

Folytatódik a 2022. tavaszán megkezdett tanulói notebook kiosztási program.

2024. Május 12. 19:07, vasárnap | Helyi

Egyházközségi majálisnak adott otthont a Parkerdő

Mint minden évben, idén is megrendezte majálisát az Ótemplom és a Szent István templom közössége május 11-én (szombaton).