Hírek
2012. Március 02. 07:13, péntek |
Belföld
Forrás: STOP / The Sun
Gigászi mitikus lény alakja jelent meg az égen ragyogva
Rendkívüli fotót készített egy norvég fényképész az északi fényről. A lencsevégre kapott aurora borealis úgy fest, mintha egy hatalmas, eget betöltő főnixmadár lebegne a föld felett.
A norvégiai Tromsøben élő Bjorn Jorgensen az elmúlt évtizedben az említett természeti jelenség fotózásának szentelte az életét, csak ezt a képet elnézve kijelenthető, hogy megtérült a befektetett munka. A közelmúltban lencsevégre kapott sarki fény olyan alakú, mintha csak a mitologikus főnix született volna újjá hamvaiból.
"Tudtam, hogy aznap éjjel jó esélyem lesz aurora borealist fotózni, de azt nem gondoltam volna, hogy ilyen erőteljes fénnyel lesz dolgom" - idézte a fotós szavait a The Sun hírportál. Egy átlagos télen Norvégia északi részén mintegy 80 százalék annak az esélye, hogy feltűnik az északi fény, de ahhoz, hogy látni is lehessen, tiszta idő szükséges, melyre sokkalta kevesebb esély van.
The Sun / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet
Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll
A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.
2026. Augusztus 02. 05:00, vasárnap | Belföld
Ceuta - Orbán Anita: Magyar Péter is aláírta a spanyol miniszterelnök migrációs politikáját bíráló levelet
Magyar Péter miniszterelnök is aláírta 21 európai uniós állam- és kormányfővel együtt a Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök migrációs politikáját bíráló levelet - közölte Orbán Anita külügyminiszter a Facebookon szombaton.
