Hírek
2017. Január 16. 09:30, hétfő |
Helyi
Forrás: Adrienn
Gimnazisták biennáléja – avagy az amatőr művészek tárháza
Január 13-tól a Móra Ferenc Gimnázium diákjainak Jubileumi tárlatával várja a Móra Ferenc Művelődési Központ az érdeklődőket.
A Természetünk különös formái címet viselő tárlat egyes darabjait a Móra Ferenc Gimnázium diákjai szabadidejükben, illetve a rajzszakkörön alkották. Szabó Ildikó, a gimnázium tanára a kiállítás megnyitásának kapcsán elmondta, hogy a biennálé immáron huszadik alkalommal került megrendezésre. A tizedik ilyen kiállítást 20 évvel ezelőtt, a Szakmaközi Művelődési Házban rendezték meg. Ez volt az első, melynek megvalósítása Szabó Ildikó, a gimnázium tanárának nevéhez fűződik és az utolsó, melyet Rosta Ferenc alpolgármester, igazgató rendezett, mielőtt átadta volna a stafétabotot.
Azt is megtudhattuk a Holló-László-díjas művésztanártól, hogy a legelső biennálénak 40 évvel ezelőtt szintén a művelődési központ adott otthont. Az akkor még hámladozó vakolatú falak között, macskaköves átjáróval, valahol fent egy koszlott teremben került megrendezésre a kiállítás – emlékezett vissza a régmúlt időkre a tanárnő. A kezdetekre való visszatekintést Démoszthenész ókori görög politikus, szónok szavait idézve zárta be, mely szerint: Minden pici lehetőség valami nagy dolognak az első lépése.
Ez a rajzszakkör is egy pici lehetőség, amelyből nagyon-nagyon nagy dolgok lehetnek. Az itt kiállított művek nem biztos, hogy remekművek, de mindenki úgy tekintsen rájuk szeretettel, mint lehetőségekre. Kihasználva a pillanatot, a tanárnő köszönetet mondott Rosta Ferencnek, az iskola igazgatójának, hogy lehetőséget teremtett a diákoknak a tehetségük kibontakoztatására.
Ezt követően Brunner Attila művészettörténész, az iskola volt diákja – immáron harmadik alkalommal – nyitotta meg a tárlatot az érdeklődők számára. Elmondta, hogy a kiállításon a csontvázak, portrék, kockarajzok, csendéletek, festett kavics, papír- és drótszobor mellett nagyon erős a ceruzarajz jelenléte. De mindegyik alkotásban van egy közös pont, mégpedig az, hogy a belső világot vetíti ki a megtekintője számára. Épp ezért is egyedülállóak és csodálatosak a tárlat egyes darabjai.
A Móra Ferenc Gimnáziumban nem folyik művészeti szakképzés, a rajzszakkör azonban jóval több, mint a szabadidő hasznos eltöltése. A szakkörön komoly művészi alkotó munka folyik, mind a gyerekek, mind a pedagógus részéről. Nem véletlen, hogy nem egy építész, formatervező, divattervező, grafikus és iparművész került már ki innen, sőt biológus és mesekönyvíró is gyarapítja a sort – e gondolatokkal zárta ünnepélyes megnyitóját Brunner Attila, melyet követően a megjelentek érdeklődve vizsgálták meg a tárlat egyes darabjait.
Bozóné Rosta Eszter, a gimnázium volt diákja, valamint Nagy Blanka Tóth Viktória és Szabó Eszter, az iskola jelenlegi diákjai dallal és verssel színesítették a megnyitót.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 21. 13:14, csütörtök | Helyi
Izzó kályhás hajtányozás
Idén is megrendezi a Kecskeméti Kisvasút & Hajtánypálya a téli programját Kecskemét KK kisvasúti állomáson.
2024. November 21. 11:54, csütörtök | Helyi
Adventi programok Kiskunfélegyházán
Szeretettel várják a szervezők a kedves érdeklődőket a félegyházi adventi programokra.
2024. November 21. 10:52, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2024. November 21. 07:50, csütörtök | Helyi
Dömötör Csaba: Várhelyi Olivér megkapta az EP-szakbizottsági jóváhagyását az uniós biztosi megbízatásához
Várhelyi Olivér magyar uniós biztosjelölt megkapta az Európai Parlament szakbizottsági jóváhagyását arra, hogy a következő Európai Bizottság tagja lehessen