2024. április 29, hétfő - Péter

2018. Február 08. 10:39, csütörtök | Helyi
Forrás: Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bács-Kiskun Megyei Adó- és Vámigazgatósága

Hamis megjelölésű édességeket találtak a pénzügyőrök

Hamis megjelöléssel ellátott csokitojást és rágógumit találtak egy gépjármű rakterében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bács-Kiskun megyei pénzügyőrei. Az okozott vagyoni hátrány értéke megközelíti a 34 millió forintot.

A pénzügyőrök egy bolgár teherautót ellenőriztek az M5-ös autópályán. A jármű átvizsgálásakor szerzői jogi védelem alatt álló megjelöléssel ellátott csokitojást és rágógumit találtak a raktérben.
A szakértő megállapította, hogy a mintegy 350 ezer, Disney, Mattel, Nickelodeon stb. karakterekkel ellátott termék hamisítvány, az azokon elhelyezett megjelölések szerzői jogi oltalom alatt állnak. A márkajelzések jogosulatlan felhasználásával megközelítőleg 34 millió forint kárt okoztak a jogtulajdonosnak.

A NAV munkatársai a termékeket lefoglalták, valamint ismeretlen személy ellen feljelentést tettek szerzői vagy szerzői joghoz kapcsolódó jogok megsértése bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból