Hírek
2021. Június 20. 18:08, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Hangos motorozásáért szúrta hasba szomszédját
A Pest Megyei Főügyészség vádat emelt egy férfi ellen, aki hasba szúrta szomszédját, mert zavarta a motorjának zaja.
A vádirat szerint az elkövető és a sértett Nagykőrös egyik külső részén laktak, egy utcában. Közöttük korábban összetűzés nem volt, ugyanakkor a sértett gyakran motorozott a környéken, és az elkövetőt zavarta a jármű hangja.
2020 szeptemberének végén a férfi az otthonában fogyasztott szeszes italt, amikor meghallotta, hogy a sértett éppen hazaérkezik a motorjával. Ekkor felült a saját elektromos kerékpárjára, azzal a sértett ingatlanjához hajtott és annak kapujában futottak össze – közölte az ügyészség.
Ekkor az elkövető kiabálva szólította fel a sértettet, hogy hagyja abba a motorozást, mert zavarja őt. A sértett közölte, hogy nem laknak egymás közvetlen közelében és egyébként is a lakatlan részek felé szokott motorozni.
Ezt a magyarázatot az elkövető nem fogadta el. Sőt, ekkor elővett a zsebéből egy zsebkést, azt kinyitotta, majd „leszúrlak” felkiáltással a sértett felé szúrt.
Ekkor ért a helyszínre két nő, akik elkergették az ittas férfit onnan, aki az elektromos járművével távozott.
A sértettet kórházba szállították és megműtötték, mivel a szúrás felszakította a gyomorfalát is, így életveszélyes állapotba került.
A Pest Megyei Főügyészség az ügyben életveszélyt okozó testi sértés bűntette és ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége miatt emelt vádat a férfi ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán
Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
