Hírek
2017. Szeptember 01. 09:04, péntek |
Helyi sport
Forrás: Varga Ferenc
Harcos mérkőzésen kecskeméti továbbjutás
A megyei selejtezők utolsó fordulóját rendezték meg a Magyar Kupában, a 3. körben a Kiskunfélegyházi HTK a Kecskeméti LC-t fogadta augusztus 30-án.
A vendégek esélyesebbnek számítottak, ennek ellenére a félegyháziak egy percig nem adták fel, Salami góljára Csurka Ádám válaszolt az első félidő hajrájában (1-1). A második játékrészben csupán egy találat esett, de azt a kecskemétiek szerezték, 2-1-es győzelmükkel ők jutottak a Magyar Kupa főtáblájára.
Izgalmas csatának ígérkezett a szomszédvárosi rangadó, Félegyházáról és Kecskemétről is érkeztek szurkolók a Magyar Kupa 3. fordulójára. A kecskemétiek kezdték jobban a mérkőzést, Szabó szögletét Salami fejelte a hálóba a 13. percben. (0-1)
A bekapott találatot követően a KHTK feljebb lépett, ennek ellenére a vendégek többet veszélyeztettek. Szabó Dávid és Nádudvari is a kapufát találta el. A KHTK kevés helyzete közül Csurka Ádám váltott egyet gólra 44. percben, higgadtan lőtt a hálóba, így a szünetben 1-1-es döntetlennel fordultak a csapatok.
A második félidőben a kecskemétiek egyre nagyobb fölénybe kerültek, a félegyháziak elsősorban ellentámadásokból veszélyeztettek. A mindent eldöntő gólt végül a kecskemétiek szerezték, Balog Szabolcs 20 méteres távoli lövése talált utat a félegyházi kapuba. (1-2)
A hajrában mindkét együttes előtt akadt lehetőség, de újabb gól már nem született, a KHTK 2-1-es vereséggel búcsúzott a Magyar Kupától.
Értékelés:
Koncz Zsolt (játékos-edző, KHTK):
Játékban nem mutatott többet az ellenfél, mint mi. Akik kint voltak a mérkőzésen, azok láthatták, hogy a csapat mindent megtett a sikerért. A szimpatikus vesztes szerepe jutott nekünk. Emelt fővel búcsúztunk a Magyar Kupától. Tudjuk, hogy min kell változtatni, ezen dolgozunk a továbbiakban, a bajnokságra koncentrálva.
Szabó Tibor KLC vezetőedző: A célunkat elértük, tovább akartunk jutni, ez sikerült. Parázs mérkőzés volt, de úgy érzem, hogy 1-0 után eldönthettük volna a továbbjutást. Miután gólt lőtt a Félegyháza, még magasabb motivációs szintre léptek, nehéz volt áttörnünk őket, de egy átlövéssel sikerült megnyerni a mérkőzést.
Összességében megérdemeltük a továbbjutást.
Magyar Kupa 3. ford. 08. 30.
Kiskunfélegyházi HTK - Kecskeméti LC 1-2 (1-1)
Kiskunfélegyháza, 300 néző
Vezette: Tóth Róbert (Holczimmer Tamás, Bárth Zoltán)
KHTK: Tóth P. - Golovics, Koncz, Vojtovics, Kadosa (Lőrincz 57.) - Ábel (Palásti 62.) - Marsa, Pozsár, Csurka (Sándor 68.), Tóth I. - Medgyesi
KLC: Belecan - Rozsi, Urbán, Farkas - Toricska, Nádudvari (Tóth R.68.), Terbe, Selyem(Vladul 57.) - Szabó D. - Salami (Kitl 80.), Balog
Gól: Csurka (44.) illetve Salami (13.), Balog (70.)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 01. 21:58, vasárnap | Helyi sport
Félegyházi éremeső a Kelet-Magyarország Kupán a birkózóktól
Az elmúlt szombaton Miskolcon rendezték a Kelet-Magyarország Kupa szabadfogású birkózó versenyt, az U10, U11 és U13-as korosztályoknak.
2026. Január 26. 15:43, hétfő | Helyi sport
Éremeső Korondon: kilenc dobogós hely a Kiskunfélegyházi Birkózó SE versenyzőitől
Egy nagyszerűen sikerült hétvégén vannak túl a Kiskunfélegyházi Birkózó SE versenyzői.
2026. Január 23. 10:54, péntek | Helyi sport
Eredményes szereplés a soltvadkerti Grundbirkózó területi döntőn
A Grundbirkózó program területi döntőjét Soltvadkerten rendezték meg, ahol a térség több intézménye is képviseltette magát.
2025. December 11. 15:56, csütörtök | Helyi sport
Turul Koppány Íjászai, az építő közösség
Milyen a jó közöség? A jó közösség az a hely, ahol befogadnak, és olyannak fogadnak el amilyen vagy. Egy jó közösségben nem csak barátokat, sporttársakat találsz, hanem támogató, biztonságérzetet adó környezetet is.
