2024. április 19, péntek - Emma

2022. Július 04. 09:22, hétfő | Helyi sport
Forrás: Szabó József

Három félegyházi fiatal is bejutott a legjobbak közé

A strandbirkózás 2028-tól olimpiai sportág lesz, egyre népszerűbb a sportolók és a közönség körében is. Egyszerűek, könnyen követhetőek a szabályok és izgalmas mérkőzéseken dől el a végeredmény.

A hazai bajnoki sorozat három helyszínen zajlik a nyári hónapokban. Az első állomás házigazdája Soltvadkert volt, ahol remekül megszervezték a versenyt és nagyon szép díjakkal jutalmazták a legjobbakat. A legjobbak közé három félegyházi fiatal is be tudott kerülni: az U14-es korosztály 45 kg-os súlycsoportjában Hideg Balázs magabiztosan győzte le minden ellenfelét, ezzel a dobogó tetejére állhatott. A +55 kg-os fiúk között Bárány-Almási Tamás ezüstérmet szerzett, míg az U18-as női mezőnyben Tapodi Zsófia lett ezüstérmes.

A következő állomás július végén a siófoki Plázs, majd augusztusban a Lupa Beach-en feszülnek újra egymásnak a versenyzők.

További birkózó hírek:
Az U15-ös korosztályú válogatott versenyzők Baján edzőtáboroznak, a hónap közepén Zágrábban megrendezésre kerülő Serdülő Európa-bajnokságra. Itt Czakó Zoltán készül, aki a 85 kg-os súlycsoportban, szabadfogásban képviseli hazánkat. Mellette Hideg Balázs és Páli Gergő is segíti a többiek munkáját. Az U17-es szabadfogású válogatott a római világbajnokságra készülődik, ezúttal Németországban, közöttük Biblia Róbert is. Három női versenyzőnk, Hideg Zita, Tapodi Rebeka és Tapodi Zsófia pedig Szombathelyen edzőtáborozik az utánpótlás válogatott keret tagjaként.

2024. Április 09. 16:16, kedd | Helyi sport

Áprilisi éremeső a Koppányoknál

2024. április 06-án a Kiskunfélegyházi Reptéren versenyeztek a Koppányok. A versenyt mely a 2024-es Sólyompróba sorozat 2. állomása volt, a KHTK Fénypárduc Íjász Szakosztálya szervezte.

2024. Április 09. 12:27, kedd | Helyi sport

Czakó Zoltán kijutott a Európa-Bajnokságra

Már biztosan megszerezte a válogatott mezt Czakó Zoltán, a Kiskunfélegyházi Birkózó SE versenyzője.

2024. Április 04. 16:29, csütörtök | Helyi sport

Húsvéti verseny beszámolók a Koppányok tollából

2024. március 29-én Nagypénteken, Domaszéken jártunk a Farkas a Piroskát elnevezésű örömíjászversenyen.

2024. Március 26. 11:01, kedd | Helyi sport

Tavaszi versenyek a Koppányoknál

2024. március 17-én a Magyar Íjász Szövetség 3D Szakága 2024. évi 3D Teremíjász Országos Bajnokságon vettek részt a Koppányok 4 fővel.