Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2016. Október 29. 13:00, szombat | Helyi
Forrás: faktor.hu

Három ok, amiért költöznek a magyarok

Három ok, amiért költöznek a magyarok

Önnek mi megy az agyára? A kutatók három indokot találtak, ami miatt tovább állunk.

Egy friss kutatásból kiderült, hogy a magas rezsi, a zsúfoltság és a rossz szomszédság bosszantja leginkább a költözni vágyókat!

De az elégedetlenség nem függ össze szorosan a lakásváltoztatási tervekkel: a háztartások ötöde tervezi, hogy a közeljövőben másik lakásba költözik, de többségük családi okok, vagy éppen a munkahelyváltás miatt szeretné ezt - derült ki az NRC Marketingkutató felméréséből.

Az elégedetlenkedők negyedét a lakásuk állapota aggasztja. A költözni vágyók tizede viszont a magas rezsit, újabb egytizedük a zsúfoltságot okolja a rossz körülményekért, és ugyanennyi embernek van elege a zajos szomszédjából.

"A lakáskeresők pontos számáról nincsenek adatok. A szakértők idén 150 ezer körüli lakásvásárlást jósolnak, de az otthonkeresők ennél jóval többen lehetnek. Havi szinten továbbra is a tavaszi és őszi hónapok a legnépszerűbbek" - mondta a Faktornak Valkó Dávid vezető elemző. Ebben a számban viszont még nincsenek benne az albérletkeresők, akik legalább ugyanennyien lehetnek.

A felmérést a 25-69 éves internetezők között, 1000 fő körében készítették. A megkérdezettek többsége abból a célcsoportból került ki, amelynek tagjai az elmúlt, illetve a elkövetkező évben házat vettek, eladtak, vagy ez szándékukban állt.

Címkék: költözés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 15:21, szombat | Helyi

Tájékoztatás a közterületi öntözéssel kapcsolatban

Az elmúlt napokban a közösségi médiában több hozzászólás és kérdés is érkezett azzal kapcsolatban, hogy a jelenlegi vízkorlátozás idején miért működik egyes helyeken a közterületi öntözés, illetve a város szökőkútjai.

2026. Augusztus 01. 00:03, szombat | Helyi

Energiatakarékossági intézkedéseket vezetnek be Kiskunfélegyházán

A rendkívüli hőség és az országos villamosenergia-ellátási helyzet miatt energiatakarékossági intézkedéseket rendelt el Kiskunfélegyházán Csányi József polgármester.

2026. Július 31. 22:56, péntek | Helyi

Életbe lép az I. fokú vízkorlátozás