Hírek
2015. Február 15. 17:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: - szerk. -
Három újabb hungarikum és kilenc új tétel a Magyar Értéktárban
A Hungarikum Bizottság három tétellel bővítette a Hungarikumok Gyűjteményét és kilenccel a Magyar Értéktárat. A hungarikumok sorába került a vizsolyi Biblia
A Hungarikum Bizottság három tétellel bővítette a Hungarikumok Gyűjteményét és kilenccel a Magyar Értéktárat. A hungarikumok sorába került a vizsolyi Biblia – az első teljes, magyar nyelvű Szentírás –, továbbá a magyar harcosok által a IX. és a XI. század között használt íj, valamint a szegedi fűszerpaprika-őrlemény.
A Magyar Értéktárat gyarapítja az Unicum keserű likőr, a kürtős kalács, a Piros Arany, valamint az Erős Pista ételízesítő. Szintén bekerült a tárba a szatmári szilvalekvár, a Hévízi-tó az ottani hagyományos gyógyászattal együtt, továbbá Neumann János életműve, különös tekintettel számítástechnikai hagyatékára. Végül a Bocskai-viselet és a bajai halászlé lett magyar érték.
A mostani döntéssel a Hungarikumok Gyűjteményébe már 45 tétel tartozik, a Magyar Nemzeti Értéktár pedig mintegy 210 tagúra bővült.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 02. 15:00, szombat | Belföld
Hegedűs Zsolt: a kórházak legyenek tiszták, biztosítsák az alapvető higiénés feltételeket!
2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld
Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld
Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása
Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is
