Hírek
2022. Június 10. 10:59, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti
Hatvanhatezren tettek emelt szintű szóbeli érettségit
Véget értek az emelt szintű szóbeli érettségik, csütörtökig több mint 66 ezren vizsgáztak 134 tárgyból. Az érettségi hétfőn a középszintű szóbeli vizsgákkal folytatódik.
Az Oktatási Hivatal az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében azt írta: június 1. és 9. között 134 tárgyból, 259 helyszínen, 4344 tantárgyi bizottság előtt csaknem 66 800-an tettek emelt szintű szóbeli érettségi vizsgát.
Az érettségi június 13. és 24. között 1162 helyszínen, 3185 vizsgabizottság előtt mintegy 257 ezer középszintű szóbeli vizsgával folytatódik az érettségit szervező középiskolákban és a kormányhivatalokban.
Jelezték: a vizsgabizottságok a középszintű szóbelik után hirdetik ki az érettségi eredményeket; a döntés elleni jogorvoslati lehetőségekről részletes tájékoztatás olvasható az Oktatási Hivatal honlapján (www.oktatas.hu).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld
Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet
Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.
2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld
OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament
Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
