2024. május 6, hétfő - Ivett

2013. Augusztus 28. 09:12, szerda | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Helikopteres parlagfű-felderítés

A Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi igazgatósága a Földhivatal munkatársaival közösen helikopteres parlagfű-felderítést végez – az időjárás függvényében- augusztus 28-30. között a megye területén. A felderítés célja, hogy az előzetesen kijelölt területek parlagfű-fertőzöttségét a szakemberek a levegőből is ellenőrizzék. A még fertőzött területek beazonosítása így hatékonyan megtörténhet, és a szükséges intézkedéseket a földtulajdonosokkal és földhasználókkal szemben a hatóság munkatársai mielőbb megtehetik. Bács-Kiskun megye az ország egyik legfertőzöttebb területe, ezért kiemelten fontos a parlagfűvel szennyezett területek felderítése és a parlagfű időben történő irtása.

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból