2024. április 19, péntek - Emma

2016. December 18. 10:03, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István Templom plébániája

Hírek a Szent István Templomból

Advent negyedik vasárnapja - 2016. december 18.

1. Most vasárnap este 6 órakor a Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekar hangversenyt tart a Kossuth Iskola tornatermében.

2. December 19-én és 20-án, hétfőn és kedden délelőtt keresik felazokat az időseket, betegeket, akik nem tudnak elmenni a templomba a karácsonyi ünnepek alatt, hogy ők is elvégezhessék karácsonyi
szentgyónásukat és szentáldozáshoz járulhassanak. Kérik, hogy jelentsék be idős, beteg rokonaikat ismerőseiket a sekrestyében vagy a plébánián!

3. Megérkezett az egyházközségbe a betlehemi láng. Akik szeretnék elvinni otthonaikba, azok menjenek be a plébániára!

4. December 24-én, szombaton 6 órakor tartják az utolsó adventi hajnali misét. Azon a napon este nem lesz szentmise a templomban.

5. December 25-én, Karácsonykor, Jézus Krisztus születésének ünnepén éjjel 12 órakor kezdjük az éjféli misét. Előtte ½ 12-től a templom énekkara énekes áhítatot tart.

6. December 25-én, vasárnap reggel 7-kor, délelőtt 9-kor, ½ 11-kor és este 6 órakor tartanak szentmisét.

7. December 25-én, vasárnap a 9 órai szentmise keretében az egyházközség hittanosai betlehemes játékot mutatnak be.

8. Karácsony másnapján, december 26-án, hétfőn reggel 7-kor, délelőtt 9-kor, fél 11-kor és este 6 órakor lesz szentmise a templomban.

9. Vonatos egyházközségi zarándoklatot szerveznek a 2017. évi csíksomlyói búcsúra. A nagy érdeklődés miatt már most kell jelentkezni az útra. Részletes tájékozató a plébánián kapható.

2024. Április 19. 08:13, péntek | Helyi

Elmarad a Szivárvány Majális

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény vezetősége tájékoztatja a tisztelt lakosságot, hogy az idei, 2024-es Szivárvány Majális technikai okok miatt elmarad.

2024. Április 19. 07:17, péntek | Helyi

Bronzérem a tájékozódási túraversenyen

2024. április 13-án Pirtón rendezte meg a Rezét SE tájékozódási túraversenyét.

2024. Április 18. 08:00, csütörtök | Helyi

Szép eredmények a Tudásbajnokságon

A Batthyány Lajos Általános Iskola tanulói közül sokan részt vettek a Tudásbajnokság fordulóiban, közülük többen továbbjutottak a Bács-Kiskun vármegyei fordulóba. Sok szép eredményről számolhatunk be.

2024. Április 17. 19:05, szerda | Helyi

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon a szakértők szerint

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon, egyre többen érkeznek az országba azért, hogy megismerjék a magyar konyha remekeit