2024. szeptember 8, vasárnap - Mária

Forrás: Szent István templom plébániája

Hírek a Szent István templomból

2024. június 2. - ÉVKÖZI 9. VASÁRNAP

• Köszönetet mondunk mindazoknak, akik részt vettek az úrnapi ünnep előkészítésében.
  • Most vasárnap a 9 órai szentmise után megbeszélés lesz a hittanos táborba jelentkezett gyerekek szüleinek.
  • Vasárnap délután 5 órakor kezdődik az első vasárnapi szentségimádás.
  • Június 4-én, a nemzeti összetartozás napján, a trianoni szerződés aláírásának napján, délután ½ 5-kor megszólalnak a templomok harangjai közös imádságra híva mindenkit országunkért, a békéért
  • Június Jézus Szíve engesztelő hónapja, ezért péntekenként az esti szentmise előtt ½ 6-tól Jézus Szíve litániát tartunk.
  • Június 7-én, pénteken délután 5 órakor szentmise keretében tartják a Tiszaalpári Zárda templom búcsúját. A hirdetőtáblán olvasható a részletes tájékoztató. Hívnak és várnak mindenkit!
  • Jövő vasárnap délután 5 órakor kezdődik a Rózsafüzér társulat találkozója.
  • Június 15-én, szombaton egynapos ingyenes kirándulást szervezünk hittanosoknak Petőfiszállás Szentkútra. Az autóbusz reggel 9 órakor indul a Plébánia elől. Ellátásról mindenki maga gondoskodjon!

2024. Szeptember 07. 17:25, szombat | Helyi

A két új magyar katonai szállítórepülőgép közül az első leszállt Kecskeméten

Megérkezett a kecskeméti repülőbázisra az első magyar KC-390 katonai szállítórepülőgép.

2024. Szeptember 07. 17:24, szombat | Helyi

Idén is megrendezik az ingyenes közösségi túranapot, a Kéktúrázás Napját

A Magyar Természetjáró Szövetség szokás szerint október második szombatján rendezi meg a közösségi túranapot, amely immár az 5. lesz.

2024. Szeptember 07. 08:47, szombat | Helyi

Vásár lesz vasárnap Félegyházán

Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2024. szeptember 8. (vasárnap).

2024. Szeptember 06. 10:57, péntek | Helyi

Forgalomkorlátozások a Libafesztivál ideje alatt

Szeptember 11-én 19 órától szeptember 15-én 16 óráig a következő lezárásokra kell számítani.