2024. október 22, kedd - Előd

Hírek a Szent István templomból

2024. október 20. - Évközi 29. vasárnap
MISSZIÓS VASÁRNAP

• Október a Rózsafüzér imádság hónapja ezért a hónap minden napján az esti szentmise után imádkozzuk a Rózsafüzért. Csütörtökön a Batthyány Iskola hittanosait várjuk a közös imádságra.
  • Pénteken a reggeli szentmise előtt 6 órától 6 óra 40 percig csendes szentségimádás lesz a templomban.
  • Bérmálási előkészítőt szervezünk középiskolásoknak a Móra Ferenc Gimnáziumban pénteken délután 3 órától. Hívjuk és váruk őket!
  • A Szent Imre Cserkészcsapat egy forradalmi hangulatú családi programra várja az érdeklődő gyerekeket és szüleiket 2024. október 23-án délután 14 órakor a Szent István templom mögött. Részletek a hirdetőtáblán olvashatók.
  • Szeretettel hívunk mindenkit, október 25-én, pénteken este 6-kor - az esti mise és rózsafüzér után- a közösségi házban tartandó Taize imaalkalomra. Az alkalom végén agapé is lesz, melyre szeretettel fogadunk aprósüteményeket.
  • Dunakesziről vendég kórus érkezik templomunkba, ahol énekkarainkkal együtt egy rövid hangversenyt tartanak, November 10-én a fél 11-es szentmise előtt negyed órával, ezt követően a szentmisében közösen énekelnek.
  • 26-án, szombaton lesz a következő bringás imajárat, biciklis zarándoklat! Utána az Ótemplomban vesznek részt a szentmisén.
  • Október 27-én ½ 11-kor tartjuk a jubiláló házaspárok közös hálaadását. Kérjük a házassági évfordulójukat ünneplő párokat, jelentkezzenek a Plébánián!
  • Október 27-én vasárnap és november 1-én, Mindenszentek ünnepén végezzük a sírszenteléseket. Mindkét alkalommal délután 2 órakor a Felső temetőben, 3 órakor pedig az Alsó temetőben kezdjük a szertartásokat. Akik szeretnék elhunyt hozzátartozóik síremlékét megszenteltetni, jelentkezzenek a Plébánián vagy a sekrestyében
  • Mindenszentek ünnepén szeretnénk megjeleníteni a templomban a szentek sokaságát. Szeretnénk kérni benneteket, ha van ikonotok, amit szívesen kölcsönadnátok a templomnak, közösségnek, azt legkésőbb október 31-ig juttassátok el nekünk. Kérünk benneteket, hogy minden esetben tüntessétek fel a neveteket/elérhetőséget, hogy biztosan visszakerüljön!
  • Jövő évi kalendárium és falinaptárok vásárolhatóak a sekrestyében és a Plébánián.

2024. Október 21. 11:26, hétfő | Helyi

Ünnepélyes átadásra került a Dózsa György utca megújult szakasza

Nemrégiben készült el a Dózsa György utca Kossuth utca felőli mintegy 417,24 m hosszú szakasza, melyen a korábbi aszfalt burkolat felújításán túl számos kiegészítő munkálat is folyt.

2024. Október 21. 10:40, hétfő | Helyi

Emlékezzünk együtt az 1956-os forradalomra és szabadságharcra

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tisztelettel meghívja Önt az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére megrendezésre kerülő városi megemlékezésre.

2024. Október 20. 09:20, vasárnap | Helyi

Október 27-én óraállítás!

A várva várt őszi szünet kezdete és a téli időszámításra átállás szinte egy napon van. Vajon mit jelent ez a gyerekes családoknak?

2024. Október 20. 09:18, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból