2024. szeptember 8, vasárnap - Mária

• kedden Svéd Szent Brigitta ünnepe,
• szerdán Árpád-házi Szent Kinga emléknapja,
• csütörtökön Szent Jakab apostol ünnepe,
• pénteken Szent Joakim és Szent Anna, Szűz Mária szüleinek emléknapja lesz.

Jövő hétre miseszándékok írathatók a plébánián.

Nagyszülők és idősek világnapját ünnepeljük Jézus nagyszülei, Szent Anna és Szent Joachim ünnepe kapcsán július 28-án, jövő vasárnap. Minden szentmise végén ünnepi áldásban részesítjük a nagyszülőket. Ha csak tehetik, jöjjenek gyermekeikkel és unokáikkal együtt!

Tibor atya jövő vasárnap a szentmisékben köszön el a testvérektől, mielőtt elfoglalná új szolgálati helyét Jánoshalmán. Augusztus 1-től a Sarlós Boldogasszony templom káplánja Hirling Attila atya lesz, fogadjuk őt nagy szeretettel.

A következő biciklis zarándoklat július 27-én, szombat reggel 5.45-kor indul az Újtemplom elől. Visszaérkezés után a zarándokok részt vesznek az Újtemplomban a 7 órakor kezdődő szentmisén.

A Szent József Kör következő találkozója július 29-én hétfőn este fél 7-kor lesz a Közösségi Házban!

2024. Szeptember 07. 17:25, szombat | Helyi

A két új magyar katonai szállítórepülőgép közül az első leszállt Kecskeméten

Megérkezett a kecskeméti repülőbázisra az első magyar KC-390 katonai szállítórepülőgép.

2024. Szeptember 07. 17:24, szombat | Helyi

Idén is megrendezik az ingyenes közösségi túranapot, a Kéktúrázás Napját

A Magyar Természetjáró Szövetség szokás szerint október második szombatján rendezi meg a közösségi túranapot, amely immár az 5. lesz.

2024. Szeptember 07. 08:47, szombat | Helyi

Vásár lesz vasárnap Félegyházán

Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2024. szeptember 8. (vasárnap).

2024. Szeptember 06. 10:57, péntek | Helyi

Forgalomkorlátozások a Libafesztivál ideje alatt

Szeptember 11-én 19 órától szeptember 15-én 16 óráig a következő lezárásokra kell számítani.