2024. szeptember 15, vasárnap - Enikő

2024. szeptember 1. - Évközi 22. vasárnap

A hét ünnepei:
• kedden Nagy Szent Gergely pápa emléknapja,
• szombaton a kassai vértanúk ünnepe lesz.

Tanévnyitó szentmisék az iskolatáskák megáldásával szeptember 8-án lesznek a 9 órai és a 18 órai szentmiséken. Várjuk a gyerekeket és a családokat!

Szeptember 8-15. között MÁRIA NAPOKAT tartunk, melyek részletes programja a hirdetőtáblán is olvasható.
- Hétfőn az esti szentmisén szolgáltatjuk ki a betegek szentségét, előtte 17 órától már gyóntatunk (feliratkozás nem szükséges, 60 év felletti vagy komoly betegségben szenvedő testvéreink vehetik fel a szentséget),
- Kedden gitáros szentmise és szentségimádás,
- Szerdán az esti szentmise után Hirling Attila atya tanúságtétele,
- Csütörtökön az esti szentmise után Babenyecz László karnagy úr tart jótékonysági orgonakoncertet,
- Pénteken Fatimai napot tartunk,
- Vasárnap délután 17 órakor a KÁLVÁRIA BÚCSÚJÁT ÜNNEPELJÜK, vendégünk Bobek Tamás tiszakécskei plébános atya lesz. A szentmise után szeretnénk egy kis szeretetvendégéséget tartani, kérjük a testvéreket, hogy egy kis aprósüteménnyel járuljanak hozzá a Mária napok lezárásához. Ezen a vasárnapon sem a Kalmár kápolnában, sem itt az ótemplomban nem lesz esti szentmise. Rossz idő esetén itt a templomban tartjuk a búcsút.

A Petőfiszállás-Pálosszentkúti Kisasszony napi búcsút szeptember 7-8-án tartják, biciklis zarándoklat indul a búcsúra innen az ótemplom elől 7.30-kor.

2024. Szeptember 13. 14:12, péntek | Helyi

Az eső miatt változnak a Libafesztivál szabadtéren tartandó programjai

Esőhelyszínek és módosítások

2024. Szeptember 13. 06:00, péntek | Helyi

PM: az IMF is támogatja a magyar EU-elnökség célkitűzéseit

A Nemzetközi Valutaalap (International Monetary Fund, IMF) szerint a magyar gazdaság növekedése az uniós rangsor élmezőnyében lehet jövőre

2024. Szeptember 12. 13:30, csütörtök | Helyi

Anyakönyi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Szeptember 11. 16:23, szerda | Helyi

Vasúti gázolás Kiskunfélegyházán

A tűzoltók a biztonságos átszállásban segítettek.