2024. október 18, péntek - Lukács

Forrás: Sarlós Boldogasszony templom plébániája

Hírek az Ótemplomból

2024. június 2. - ÉVKÖZI 9. VASÁRNAP

Hálásan köszönjük mindazok segítségét, akik az Úrnapi szentmise és körmenet előkészítésében és megünneplésében részt vállaltak, Isten fizesse meg szolgálatukat!

A hét ünnepei:
• hétfőn az ugandai vértanúk,
• szerdán Szent Bonifác püspök és vértanú,
• csütörtökön Szent Norbert püspök,
• pénteken Jézus Szent Szívének főünnepe,
• szombaton Szűz Mária Szeplőtelen Szívének emléknapja lesz.

Hétfőn este 17.30-kor Biblia óra lesz a közösségi házban.

Június 4-én kedden, a Trianoni Békediktátum évfordulóján hazánkért és magyar népünkért imádkozunk a szentmiséken, fél 5-kor pedig harangozunk. Emellett városi megemlékezés lesz a templom előtt délután 2 órakor.

Júniusban minden esti szentmise előtt fél 6-tól imádkozzuk a Jézus Szíve Litániát. Várjuk a testvéreket közös imádságra!

A héten lesz elsőpéntek, 24 órás szentségimádást tartunk reggel 6 órától, a férfiak zarándoklata Pálosszentkútra délután 17 órakor indul az Ótemplomtól.

Pénteken Jézus Szent Szívének Főünnepén a tiszaalpári bencés nővérek szeretettel hívják a testvéreket templomuk búcsújára. Az ünnepi szentmise június 7-én, pénteken délután 5 órakor kezdődik, az ünnepi szónok Dr. Korzenszky Richárd nyugalmazott tihanyi perjel lesz.

Esküvő a héten: szombaton 16.00-kor házasságot köt templomunkban Mécs Gábor és Tokaji Emese.

2024. Október 16. 12:15, szerda | Helyi

Központban az élelmiszer-pazarlás

A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium Egészségnap keretében emlékezett meg az Élelmezési Világnapról október 16-án.

2024. Október 14. 16:12, hétfő | Helyi

Választókerületi polgármesteri találkozót tartottak Csólyospáloson

Csütörtökön délelőtt Csólyospálos adott otthont Bács-Kiskun vármegye 4. számú választókerület polgármesteri találkozójának.

2024. Október 14. 16:00, hétfő | Helyi

Üzbegisztánról nyílt kiállítása Ujvári Sándor fotóművésznek

Szombaton délután a Lakitelek Népfőiskolán nyílt tárlat Ujvári Sándor fotós Üzbegisztánban készült életképeiből.

2024. Október 13. 11:42, vasárnap | Helyi

Pályaorientációs napot tartott a Mezgé

A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium pályaorientációs napot tartott október 11-én.