Hírek
2015. Március 01. 16:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: Szabad Föld
Hogyan változik a szakmunkásképzés?
A tervek szerint a mostani szakközépiskolákat szakgimnáziumoknak hívnák a 2016–2017-es tanévtől.
A tervek szerint a mostani szakközépiskolákat szakgimnáziumoknak hívnák a 2016–2017-es tanévtől, jelezve: az intézmény érettségit ad, felsőfokú oktatásra készít fel, de nem általában, hanem egy-egy szakirányban nyújt többlettudást.
A 4. év végén következne az érettségi, egy év rátanulással technikusi minősítést kaphat a tanuló.
A mostani szakmunkásképzőkből lesznek a szakközépiskolák, ahol a tanuló 3 év alatt megszerezheti a szakmunkás-bizonyítványt, de további 2 év után érettségihez is juthat.
A 2016–2017-es tanévtől megyénként akár 20-ra növelhetik a hiányszakképzések számát (jelenleg 12). Ha valaki hiányszakmát választ, hátrányos helyzetű térségben él, tanulói szerződése van és jól tanul, akár havi 50 ezer forint juttatásban is részesülhet.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 21. 07:51, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: Dél-Korea legnagyobb élelmiszeripari cége hazánkban építi fel az első gyárát a régióban
Dél-Korea legnagyobb élelmiszeripari cége Magyarországon építi fel első közép-európai gyárát, kétszáz új munkahelyet teremtve ezzel Dunavarsányban - jelentette be szerdán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Budapesten.
2024. November 21. 07:49, csütörtök | Belföld
David Pressman bejelentette távozását
A liberális demokrácia védelmének fontosságáról tartott beszédet David Pressman budapesti amerikai nagykövet, akinek mandátuma január közepén jár le.
2024. November 20. 07:39, szerda | Belföld
Pintér Sándor: az elmúlt két évben több mint kilencven intézkedés segítette az egészségügy jobbítását
Az egészségügy jobbítását több mint kilencven intézkedés segítette az elmúlt két évben - mondta Pintér Sándor belügyminiszter a Magyar Kórházszövetség és a Medicina Fórum közös konferenciáján kedden Budapesten.
2024. November 19. 07:56, kedd | Belföld
Gyulay Zsolt: elsősorban elköteleződés, konszenzus kell az olimpiarendezéshez
Elsősorban el kellene köteleződni, társadalmi konszenzusnak kellene kialakulnia ahhoz, hogy Budapest, illetve Magyarország egyszer olimpiát rendezhessen