2024. május 7, kedd - Gizella

2014. Május 27. 16:41, kedd | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Hosszútávú terveiket szeretnék megvalósítani a félegyházi lovasok

A félegyházi lovassport szeretné birtokba venni véglegesen a volt Vasas pályát.

A félegyházi lovassport szeretné birtokba venni véglegesen a volt Vasas pályát. Ezt a vágyukat akkor is megfogalmazták, amikor május 17-én a Homokhátsági Kupa versenyére 28 fogat érkezett a térség településeiről, valamint Békéscsabáról és Budapestről is. Az eseményre szépen rendbe tették a pályát és érdeklődők is szép számmal látogattak ki, ami azt jelzi, van érdeklődés a sportág iránt a városban.

Azt szeretnénk, ha minél több lószerető ember látogathatna ki rendszeresen erre a pályára – mondta el Tapodi József a Félegyházi Lovas Klub Sportegyesület helyettes vezetője. Ebben az évben még használhatjuk, de az lenne az ideális, ha hosszabb távon is birtokba vehetnénk, hiszen a működtetéshez, a versenyek szervezéséhez erre lenne szükségünk. Kihasználva lehetőségeinket, ebben az évben még szervezünk egy nyílt napot, amelyen gyerekeket és felnőtteket egyaránt szívesen fogadunk, hogy bemutathassuk a lovaglás, a fogatozás, a sportág szépségeit. Emellett dolgozunk egy díjugrató verseny megszervezésén is.

A hosszútávú tervek megvalósításához azonban szükség lenne arra, hogy állandó helyszínben tudjunk gondolkodni – tette hozzzá Tapodi József.

H. S.

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból