Hírek
2015. Augusztus 23. 11:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: Szabad Föld
Idén először - Fürdőverseny
Ringbe szállt 200 magyar strand és gyógyfürdő, hogy kiderüljön, melyikük nyeri az Év Fürdője címet.
A versengést idén először rendezik meg, de hagyományteremtő szándékkal, mégpedig a Magyar Fürdőszövetség támogatásával. Az akció célja, hogy a fiatalok is megismerjék, milyen páratlan termálvízkinccsel bír hazánk, és emellett híveket lehetne toborozni a magyar fürdőkultúrának.
Tavaly 30 millió vendéget fogadtak a hazai fürdők, s a tervek szerint idén még többen csobbanhatnak a medencékben. A mezőnyben egyebek közt 80 gyógyfürdő és számos aquapark is verseng a legnépszerűbbnek járó címért. A szavazást több kategóriában indították, hogy a kisebb, feltörekvő helyeknek és a kisebb települések kedvenc helyeinek is legyen esélyük.
Természetesen a nagyok, azaz Harkány, Gyula, Hajdúszoboszló és Egerszalók is küzdenek a voksokért. Szavazni a http://www.azevfurdoje.huoldalon lehet szeptember 30-ig, eredményt a magyar fürdőkultúra napjának előestéjén, október 9-én hirdetnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.
2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld
A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában
Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában
2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák
Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.
