2024. május 21, kedd - Konstantin

2016. December 27. 13:00, kedd | Helyi
Forrás: izeselet.hu

Így állapítsd meg egy üveg borról, hogy már nem jó

Nem minden bor áll el sokáig. Ha sokáig érintkezett a levegővel, ha szennyezett a dugója, akkor a bor már nem fogyasztható.

Jöjjön 6 könnyen felismerhető jele annak, hogy a bor megromlott!

• Nem jó az illata. Ha a bornak penész szaga van, és leginkább egy dohos pincére emlékeztet az illata, biztosak lehetünk benne, hogy megromlott. Az is legyen nagyon gyanú, ha nagyon erősen mazsola illata van.
  • A vörösbor édes. Ha egy vörösbornak olyan az íze, mint egy desszertbornak, biztosan megromlott, és már nem iható.
  • A dugó enyhén kiemelkedett az üvegből. Ilyenkor biztos, hogy a bor megbuggyant és emiatt megnőtt a térfogata.
  • A bornak barnás színe van. A barnás szín azt jelzi, hogy a boron már túlhaladt az idő. Ha a fehérbor sárgássá válik, vagy barna csíkok jelennek meg benne, az azt jelenti, hogy a bor oxidálódott.
  • Fanyar, kémiai anyagra emlékeztető szagot érzünk. Ha erős, hígítóra emlékezető szagot érzünk a borban, akkor már ne fogyasszuk.
  • Ha szénsavas, annak ellenére, hogy nem habzóbor. Ilyenkor a bor másodszor is megerjedt, és élvezhetetlenné vált.
Címkék: bor, elromlott, habzóbor

2024. Május 19. 10:58, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

Pünkösdvasárnap, a Szentlélek kiáradásának főünnepe – 2024. május 19.

2024. Május 17. 19:42, péntek | Helyi

A digitális dzsungelben is van létjogosultsága a grafikáknak

2024. Május 17. 10:17, péntek | Helyi

Erőszakkal akarta rávenni