2024. május 6, hétfő - Ivett

2017. Január 07. 11:00, szombat | Helyi
Forrás: HVG

Így segíthet a madarakon a farkasordító hidegben

Tartós, több napig tartó erős fagyok idején nem csak a táplálék, de a folyadék pótlása is kritikus tényezővé válik a madarak számára, hiszen fagyban nehezebben jutnak vízhez az állatok

– figyelmeztet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület.

A csapadékmentes teleken csak nehezen tudnak vízhez jutni a madarak, olyankor fagyott havat vagy zúzmarát sem tudnak csipegetni. Ezért az egyesület arra kéri a lakosságot, hogy segítsék a madarakat: az etetők mellé tegyenek ki itatót is, amelybe lehetőleg a reggeli szürkületet követő néhány órában öntsenek friss, langyos csapvizet az éjjel megfagyott helyére.

A hidegben törékennyé váló, például kerámia itató helyett ilyenkor érdemes nagyobb, például műanyag virágalátét alkalmazni.

Amennyiben az itató napon van, akkor a gyenge téli napsütés is késlelteti a víz befagyását, illetve az etetőre kihelyezett alma nem csak élelmet, de némi vízutánpótlást is jelenthet a madarak számára.

Címkék: madár, madáretető

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból