2024. május 1, szerda - Fülöp

2023. Szeptember 18. 13:43, hétfő | Helyi

II. Mezgés traktoros felvonulás és I. traktoros verseny

Traktoros felvonulást és versenyt szervez a MEZGÉ.

A Déli Agrárszakképzési Centrum – Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium II. alkalommal rendezi meg a traktoros felvonulást, mely idén traktoros versennyel is kiegészül.
Sok szeretettel várnak minden felvonulni, versenyezni, illetve nézelődni vágyó érdeklődőt.
2023.09.30-án szombati napon a 9. Mezgé Piknik keretében felvonulunk a város területén!
Gyülekező a tangazdaság területén (az irányításoknak megfelelően) reggel 7:30-tól. Érkezés 8:30-ig. Tervezett indulás 9-10 óra között, a résztvevők számától függően.
Tervezett útvonal: Csongrádi út, Bajcsy utca, Kossuth utca, Izsáki út, Bercsényi utca, Kőrösi utca, Tanyasori út, Liget utca, Csongrádi út, Tangazdaság.

Regisztráció szükséges! (2023.09.28-án – csütörtök – 14:00 óráig!), amit az alábbi linken tudnak megtenni:

Az erőgép munkagép és vontatmány nélkül vegyen részt a felvonuláson!
Traktoros versenyek – gyorsulási – ügyességi – erőhúzó (szintén regisztrációhoz kötött)

A részvétel további feltételi mind a felvonuláson, mind pedig a versenyen: a felvonulás előtt egyéni nyilatkozat kitöltése, amelyben nyilatkozik a résztvevő, hogy
• a KRESZ szabályainak betartása mellett,
• saját felelősségére,
• műszaki engedéllyel rendelkező erőgéppel,
• politikai céloktól mentesen vesz részt az eseményen.
Kapcsolattartók:
• Kiss Jenő – 06-70/341-77-45 és
• Palásti Ádám – 06-20/295-95-58

A rendezvény INGYENES, de a versenyzőktől 2000 Ft/fő összeget gyűjtünk, mellyel a rendezvényen való egészségügyi biztosításhoz járulnak hozzá!

A programváltozás jogát fenntartják.

2024. Május 01. 15:17, szerda | Helyi

TeSzedd akció Petőfiszálláson

A föld napja alkalmából a Róna Vadásztársaság és a Petőfiszállási Polgárőr Egyesület Petőfiszállás vadászterületén a \"TE SZEDD\" mozgalomhoz csatlakozva, a természetben "felejtett" lakossági hulladékot gyűjtött 23 fővel.

2024. Április 30. 09:23, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben

2024. Április 30. 09:08, kedd | Helyi

Forgalmirend-változás a Zöld Nap alatt

A Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Osztálya tájékoztatja a járművezetőket, hogy május 2-án, csütörtökön 08:00-11:00-ig a Zöldnap nap miatt az alábbi forgalmirend változásra számíthatnak:

2024. Április 30. 08:40, kedd | Helyi

A fészkelő erdei fülesbaglyok állományának felmérésében segíthet a lakosság

Az erdei fülesbaglyok fészkelő állományának felmérésében kéri a lakosság segítségét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).