2024. április 29, hétfő - Péter

2014. Március 10. 16:27, hétfő | Helyi
Forrás: - szerk. -

Információs táblát avattak a Madárbarát kertben

Az országban egyedülálló Madárbarát könyvtár szomszédságában lévő, ugyancsak kuriózumnak számító Madárbarát kertben avattak március 8-án információs táblát a 40. születésnapját ünneplő Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület megyei szervezete közgyűlését megelőzően. A táblát Meizl Ferenc, nyugalmazott iskolaigazgató, az MME 7. számú csoportjának vezetője és Balla László alpolgármester leplezte le.

A madárbarátok befészkelték magukat a Petőfi Sándor Városi Könyvtárba. Az intézményben 2011-ben alakult meg a Madárbarát Klub, alakították ki a Madárbarát kertet, majd kapta meg a Madárbarát könyvtár címet. A támogatóknak, az intézmény, valamint a költségvetési üzem dolgozóinak köszönhetően a kert egyre szebb lett, ma, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület megalakulásának tiszteletére pedig információs táblát avathatunk a városközpontban – mondta el köszöntőjében Meizl Ferenc.
A taggyűlést követően az résztvevők ellátogattak a Bankfaluba, az 2013-ban létesült gyurgyalag-partifecske költőtelepre.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból