2024. április 26, péntek - Ervin

2022. Június 02. 11:34, csütörtök | Helyi
Forrás: szbi-pg.hu

Ismét aranylik a félegyházi pg-s eredményjegyzék

A Teöreök Aladár országos tanulói beszédíró gépíró versenyen Kun Szabolcs Mihály a Kiskunfélegyházi Szent Bendek PG Két Tanítású Nyelvű Technikum és Kollégium 9. osztályos tanulója első helyezést ért el, így elnyerte a 2022. év legjobb középiskolai beszédíró gépírója címet.

Eredménye olyannyira kimagasló, hogy egyedüliként írt sikeres dolgozatot az országban. (Kimagasló tehetségét már 0.-os diákként is bizonyította tanulói és bajnoki versenyeken egyaránt). A beszédírás hangfájlról történő gépelés fejhallgató segítségével, „lábpedál” alkalmazásával. A diktátum írhatatlan sebességű, írás közben azt kezelni kell (megállítani, visszatekerni), s közben ügyelni a jó helyesírásra is. Összetett feladat, csodás eredmény!

Gépírásból 5 fős kis csapat indult, mindnyájan gyönyörűen teljesítettek:

A 11-12.-esek kategóriájában

6. Kelemen Patrik

a 9.-esek között

2. Kun Szabolcs Mihály
3. Csuka Tamás József
4. Kása Botond
5. Huszár Gréta

A versenyre 26 iskola nevezett, a 3 legjobb eredményű diák (Kun Szabolcs, Kelemen Patrik, Csuka Tamás) teljesítménye alapján a középiskolák között az országban az 5. legjobb eredményt érte el az iskola. Egyévnyi tanulással, heti egyórás tantárgyból a fenti teljesítmény csoda – a gyerekek vizuális memóriája, a bevésés pontossága, a felidézés gyorsasága… egyedi készségeik, képességeik fejlettségét, tehetségüket igazolja.

Köszönet és hatalmas gratuláció kitartásukért, helytállásukért!

Csenkiné Bihal Mária
felkészítő tanár

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi

Idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája programsorozatot