Városlista
2026. március 11, szerda - Szilárd

Hírek

2012. December 17. 05:00, hétfő | Sport
Forrás: MTI

Kemény Dénes a vízilabda-szövetség új elnöke

Kemény Dénes a vízilabda-szövetség új elnöke

Kemény Dénes, a férfi válogatott e hónap végéig hivatalban lévő szövetségi kapitánya lett a Magyar Vízilabda Szövetség (MVLSZ) új elnöke.

A nemzeti csapatot sorozatban háromszor is olimpiai aranyéremig vezető szakvezetőt az MVLSZ vasárnapi tisztújító közgyűlésén választották meg a sportág első számú irányítójának.
Kemény kétszeres olimpiai bajnok kapusa, Gergely István ellenében diadalmaskodott a voksoláson 133-108 arányban. Megbízatása négy évre szól.
Az eddigi elnököt, Martin Györgyöt örökös tiszteletbeli elnöknek választották meg.
Kemény Dénes a voksolást követően arról beszélt, hogy tisztában van vele: nagyon nagy a felelősség, és megpróbál megfelelni a feladatnak.
"Büszkévé tesz, hogy akik bennem gondolkodtak, saját meggyőződésből tették ezt, én magam semmilyen lobbitevékenységet nem folytattam" - fogalmazott az új elnök, aki egyik első és legfontosabb feladatként a várhatóan legalább 100 milliósra becsült deficit ellensúlyozását jelölte meg.
"Mielőbb meg kell találni azt a támogatót vagy támogatókat, akik ezt a lyukat betömik" - mondta Kemény Dénes.
Gergely István, valamint Faragó Tamás és Szivós István mellett egy további - háromszoros - olimpiai bajnok, Molnár Tamás is bekerült az újjáválasztott elnökségbe, amelyben a leendő főszponzornak fenntartva egy helyet üresen hagytak.
Az elnökség további tagjai Kemény Dénes mellett: a társelnök Beck György, az alelnök Tóth Sándor, valamint Kovács István, Pázmányi Gábor, Novák Ferenc, Juhász György, Boros Tamás, Halmos R. Péter, Hoffmann Tamás és Magyar József.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 11. 10:00, szerda | Sport

Bajnokok Ligája - Egygólos előnyben Sallaiék Szoboszlaiékkal szemben

Sallai Roland csapata, a Galatasaray hazai pályán 1-0-ra legyőzte a Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló Liverpoolt a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Március 10. 09:00, kedd | Sport

Százmillió euróra emelkedett Szoboszlai értéke

Százmillió euróra ugrott Szoboszlai Dominik, az angol bajnok Liverpool magyar futballistájának értéke.

2026. Március 09. 07:38, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Nyíregyházi győzelmével újra élen a Ferencváros

A címvédő Ferencváros 3-1-es győzelmet aratott a Nyíregyháza otthonában a labdarúgó Fizz Liga 25. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén, ezzel ismét a tabella élére állt.

2026. Március 08. 13:00, vasárnap | Sport

Labdarúgó NB I - A Zalaegerszeg legyőzte a listavezető Győrt

A Zalaegerszeg 2-1-re legyőzte hazai pályán a listavezető Győrt a labdarúgó Fizz Liga 25. fordulójának szombati játéknapján.