2024. május 19, vasárnap - Ivó, Milán

2018. Március 24. 06:41, szombat | Helyi
Forrás: Adrienn

Keresztúttal emlékeztek meg Jézus Krisztus szenvedéseiről

A húsvéti ünnepkör részeként két egyházközségünk keresztúttal emlékezett meg Jézus Krisztus szenvedéseiről és haláláról március 23-án az Ótemplomban tartott szentmisét követően.

A Jézus Krisztus kereszthalálának történetét bemutató tizennégy stáció előadását tömegek kísérték végig a Sarlós Boldogasszony Templomtól a Szent István Templomig.

A keresztút arra emlékezteti a keresztényeket, hogy Pilátus ítélőszékétől a Golgotáig miként követték egymást az erőszakos, vérrel átitatott események Jézus földi életének utolsó óráiban.

Jézusnak mielőtt keresztre feszítették végig kellett cipelnie hátán saját keresztjét. Útja közben gúnyolták és korbácsolták kisebesedett, vérző testét. Az apostolok elrejtőztek, csak édesanyja Mária, János evangélista és Mária Magdolna kísérték a Megváltót és halálakor szintén ők vették magukhoz testét, hogy Arimateai József sírjába helyezzék.

Krisztus keresztútjának állomásai:

• Első állomás: Halálra ítélik Jézust
  • Második állomás: Jézus vállaira veszi a keresztet
  • Harmadik állomás: Jézus először esik el a kereszt alatt
  • Negyedik állomás: Jézus édesanyjával találkozik
  • Ötödik állomás: Cirenei Simon segít Jézusnak a keresztet hordozni
  • Hatodik állomás: Veronika kendőt nyújt Jézusnak
  • Hetedik állomás: Jézus másodszor esik el a kereszt alatt
  • Nyolcadik állomás: Jézus találkozik a síró jeruzsálemi asszonyokkal
  • Kilencedik állomás: Jézus harmadszor esik el a kereszt alatt
  • Tizedik állomás: Jézus megfosztják ruháitól
  • Tizenegyedik állomás: Jézus a keresztre szegezik