Hírek
2014. Augusztus 03. 09:47, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI/ fotó: illusztráció
Kisebb földrengés volt Nógrádmarcal közelében
A Richter-skála szerinti 3,2-es földrengést mértek a Nógrád megyei Nógrádmarcal közelében vasárnap, nem sokkal hajnali négy óra előtt - közölte az MTA Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriuma.
Magyar Tudományos Akadémia Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriumának jelentése alapján a Richter-skála szerinti 3,2-es erősségű földmozgás vasárnap hajnalban 3 óra 48 perckor keletkezett a Nógrád megyei Nógrádmarcal közelében.
Az obszervatórium Faceboook-oldalán közölte, hogy ezt megelőzően 3 óra 10 perckor egy kisebb, 2,3-as magnitúdójú földrengést is észleltek, szintén Nógrádmarcal mellett. A földmozgást a bejelentések szerint a lakosság Cserhátsurány, Ipolyszög, Ipolyvarbó, Lucfalva, Magyarnándor, Nagylóc, Nógrádsipek, Őrhalom, Patvarc és Vizslás településeken észlelte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld
Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén
Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -
2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld
Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését
Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.
2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét
Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.
2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet
A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.
